Воскресенье, 14 июля, 2024
Новости
16.01.2024

ZDOROVI відправили українським лікарням понад дві тисячі медичних вантажів з гуманітарною допомогою

Національна агенція гуманітарної допомоги ZDOROVI взяла участь у зустрічі лідерів галузі охорони здоровʼя. Фокус-група провідних учасників галузі відбулась в рамках дослідження RISE Ukraine – Coalition for Reconstruction у співпраці з Інститут аналітики та адвокації / Institute of Analytics and Advocacy.

Учасниками зустрічі стали представники Національної агенції гуманітарної допомоги ZDOROVI, Українського центру охорони здоровʼя, Європейського інституту політики громадського здоровʼя, Академії сімейної медицини.

Виклики та пріоритети відбудови у сфері охорони здоров`я стали головною темою обговорення. Учасники фокус-групи обговорювали стратегію вирішення викликів, які внаслідок російської агресії отримала українська медицина. За результатами дискусії були визначені пріоритетні напрямки, які вимагають уваги для відбудови галузі – інфраструктурна оптимізація, вирішення демографічної кризи серед лікарів та медичних спеціалістів, налагодження ефективної взаємодії громадського сектору з державною владою.

Національна агенція гуманітарної допомоги ZDOROVI здійснила 2307 поставок медичних вантажів у 841 медичний заклад у 374 населених пунктах України. Серед них міста та селища 24 областей, тобто всієї України за винятком анексованого півострова АР Крим.

Про це розповіла засновниця Національної агенції гуманітарної допомоги ZDOROVI Наталія Тулінова: «В цьому році наша команда ZDOROVI продовжила діяльність у якості благодійного фонду екстреного гуманітарного реагування та розширила вектор розвитку, створюючи моніторингові, дослідницькі та освітні проєкти. Однією з великих перемог я вважаю те, що ми змогли налагодити доставку медичних вантажів у лікарні Луганської області, більша частина якої знаходиться в окупації. Ми провели декілька моніторингових місій на деокупованих територіях Херсонщини та Харківщини, в Запорізькій та Донецькій області, і допомагаємо у відновленні роботи медичних закладів, зруйнованих окупантами».

Наталія Тулінова також зазначила важливість зустрічей лідерів галузі охорони здоровʼя, відзначивши, що обмін досвідом допоможе у майбутній відбудові.

«Такі зустрічі дуже важливі для галузі в цілому, бо кожен з учасників має власний досвід подолання численних викликів, повʼязаних з роботою медичних закладів в умовах війни. Фактично ми зараз здобуваємо та напрацьовуємо той досвід, який стане фундаментом майбутньої відбудови. Тому ми завжди підтримуємо взаємодію активних організацій, які сьогодні рятують українську медицину та прикладають зусилля для формування довгострокових стосунків між медичними закладами, державним та громадським сектором, іноземними партнерами та донорами».

Масштабна гуманітарна робота ZDOROVI відбувається завдяки співпраці з міжнародними партнерами, серед яких – MedShare, Embrace, RAZOM for UKRAINE, NOVA Ukraine, Americares, USAID, PHILIPS та інші благодійні фонди та організації.Наталя Півень

Випускниця факультету журналістики Львівського національного університету ім. І. Франка. Починала із роботи у регіональних ЗМІ. В команді Svoboda.ua з квітня 2022 року.