Четверг, 18 июля, 2024
Новости
18.01.2024

Українці отримать доплату до пенсій, хто і коли отримає гроші

У той час як в Україні із 1 січня підвищили пенсії, окрім березневої індексації також передбачено підвищення пенсій на 360 грн до 3200 грн для тих, хто виконав певні умови. Підвищення відбудеться у квітні 2024-го.

Підвищення зачепить тих українців, які досягли віку 65 років та мають повний стаж. Для чоловіків це 35 років, а для жінок – 30 років. За законом, такі українці мають право на окремі гарантії.

Так, розмір їхньої пенсії не може бути меншим, ніж 40% мінімальної зарплати. Мінімальна зарплата з квітня 2024 року збільшиться з 7100 до 8000 грн. Як результат, підвищать також виплати для зазначених категорій.

Осучаснення відбудеться у березні

Індексація пенсій відбудеться у березні 2024 року. Раніше її провести неможливо, тому що дані статистики надходять не раніше лютого. Без статистики розрахувати точний розмір індексації неможливо. Так, за формулою розмір індексації рахують так:

 

 

  • 50% інфляції за 2023 рік + 50% середнього зростання зарплати (річного з урахуванням останніх 36 місяців).

Точний розмір сказати важко, однак і в Мінфіні, і в Мінсоці очікують, що це буде близько 13%. Проте це не означає, що всі пенсії підвищать саме на 13%. Розмір збільшення залежить і від інших факторів. Так:

підвищуватимуть «голу пенсію». Це розмір виплати, який розрахували за такою формулою. І розмір пенсії за формулою може бути меншим, ніж фактичний. Так, в Україні пенсії збільшують і за віковими категоріями, і за стаж. Тож деякі українці замість збільшення у 13% можуть отримати підвищення всього, наприклад, на 7%.

не підвищуватимуть пенсії, які не встигли «застаріти». Індексація потрібна для того, щоб осучаснити пенсії, призначені багато років тому. Українці, які отримали виплати минулого і навіть позаминулого року, найімовірніше, залишаться без березневої індексації.

Раніше Шмигаль заявляв, що індексація-2024 підвищить середню пенсію в Україні до 6 тис. грн. Станом на 1 січня, за даними Пенсійного фонду, цей показник дорівнював 5385 грн.Наталя Півень

Випускниця факультету журналістики Львівського національного університету ім. І. Франка. Починала із роботи у регіональних ЗМІ. В команді Svoboda.ua з квітня 2022 року.