Суббота, 24 февраля, 2024
Главные новости
18.01.2024

Франція готує угоду про гарантії безпеки з Україною

Франція майже завершила підготовку угоди про гарантії безпеки з Україною. Фіналізація текстів відбудеться у лютому в Києві. Про це заявив президент Франції Еммануель Макрон під час пресконференції на Економічному форумі у Давосі, пише Deutche Welle.

Макрон сказав, що підготовку угоди про гарантії безпеки щодо України наразі майже завершено. За його словами, між блоком НАТО та Україною існує сильна координація, тому виникла ідея підписати угоди про безпеку з ключовими членами Альянсу.

«Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак здійснив поїздку у Київ кілька днів тому і підписав таку угоду. Ми завершуємо роботу над такою ж угодою з Україною«, — сказав президент Франції.

Макрон пояснив, що двосторонні угоди надають гарантії безпеки і не залежать від вступу до НАТО, але є «своєрідним тиском» на російського диктатора Путіна.Сорока Аліна

Закінчила факультет журналістики Львівського державного університету імені Івана Франка. Почала працювати в газетах на Прикарпатті, потім - у Львові. Згодом доєдналась до команди Svoboda.ua.