Пятница, 12 июля, 2024
Главные новости
24.01.2024

Америка виділить понад 11 млрд доларів Україні

Сполучені Штати Америки планують виділити більше 11,8 мільярда доларів на допомогу Україні для підтримки її економіки в умовах війни. Як пише Reuters, міністр фінансів США Джанет Єллен повідомила прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля про цю ініціативу.

Адміністрація президента США виражає свій намір направити значні фінансові ресурси на допомогу Україні в умовах бойових дій. Зазначено, що ці кошти призначені для вирішення урядових витрат та підтримки економічних процесів в країні.

В заяві Міністерства фінансів США після віртуальної зустрічі представників двох країн Єллен наголосила на важливості швидкої реалізації фінансової допомоги з боку Конгресу для України.

США сподіваються, що інші країни також долучаться до надання допомоги Україні. Прогнозується, що «країни-донори» нададуть близько трьох чвертей необхідного зовнішнього фінансування України у 2024 році, що підтримає життєво важливі урядові ініціативи, включаючи лікарні, школи та служби екстреного реагування.

У заяві Міністерства фінансів США відзначено, що фінансова підтримка України є необхідною для її успішної боротьби на полі бою. Це також вважається проявом рішучості США та їхніх союзників у захисті територіального суверенітету та демократичних свобод країни.

Казначейство додає, що надання фінансової допомоги Україні сприятиме перемозі війни та захисту національних інтересів безпеки США на міжнародній арені.Наталя Півень

Випускниця факультету журналістики Львівського національного університету ім. І. Франка. Починала із роботи у регіональних ЗМІ. В команді Svoboda.ua з квітня 2022 року.