Воскресенье, 14 июля, 2024
Новости
24.01.2024

ZDOROVI та провідні організації гуманітарної сфери обговорили допомогу постраждалим від війни

В Києві пройшов перший семінар циклу «Підтримка постраждалих від війни: координація та взаємодія». Його організував Аспен Інститут Київ.

Провідні організації гуманітарної сфери взяли участь у семінарі та  розглянули механізми ефективної координації представників державного сектору, благодійних організацій та міжнародних партнерів.

Дана зустріч допомогла визначити основні напрямки, що потребують пошуку рішень для розвитку системи гуманітарної допомоги, серед них: встановлення прозорих правил взаємодії, враховуючи особливості воєнного часу, державне лідерство у питаннях законодавчих змін, облік та моніторинг потреб постраждалого населення, удосконалення системи гуманітарного реагування.

Засновниця Національної агенції гуманітарної допомоги ZDOROVI Наталія Тулінова розповіла, що ефективна координація дій між учасниками гуманітарної сфери дала можливість побудувати міцний фундамент для повоєнного відновлення України.

Благодійниця зазначила, що зараз не можливо оцінити весь обʼєм наслідків війни, бо вона триває. Але зауважила, що треба зосередитись на системній стратегії для допомоги населенню України у гуманітарній сфери.

«Ми всі працюємо в режимі екстреного реагування, але час звернути увагу на системну стратегію гуманітарної сфери, яка протягом наступних років допоможе населенню Україні. Є багато довгострокових процесів на законодавчому рівні, які мають будь опрацьовані вже сьогодні і враховувати той практичний досвід, який стейкхолдери галузі отримали за ці два роки. Тому такі діалоги між нами – цінна можливість глобального впливу на допомогу постраждалим від війни сьогодні і в майбутньому» — зазначила Наталія Тулінова.

Нагадаємо, в грудні 2023 року засновниця ZDOROVI Наталія Тулінова стала членкинею SAG, Керівного дорадчого органу Кластеру охорони здоровʼя при OCHA. Днями SAG, до якого увійшли дві українські та три міжнародні організації, провели голосування за стратегічний перегляд Першого стандартного розподілу коштів UHF (Українського гуманітарного фонду) на 2024. «Багато чому навчилась у моїх закордонних колег. Багато чим поділилась з огляду на знання системи охорони здоров‘я та структури надання медичної допомоги», – поділилась Наталія Тулінова.

З початку повномасштабної війни Національна агенція гуманітарної допомоги ZDOROVI здійснила 2307 поставок медичних вантажів у 841 медичний заклад у 374 населених пунктах України. Серед них міста та селища 24 областей, тобто всієї України за винятком анексованого півострова АР Крим. Масштабна гуманітарна робота ZDOROVI відбувається завдяки співпраці з міжнародними партнерами, серед яких – MedShare, Embrace, Razom for Ukraine, Nova Ukraine, Americares, USAID, Philips та іншими благодійними фондами та організаціями.Коломієць Ганна

Випускниця Інституту журналістики КНУ ім. Т.Шевченка. До 2022 року працювала редакторкою стрічки новин в міжнародному інформаційному агентстві. Спеціалізується на висвітленні подій суспільно-політичної тематики, а також новинах міжнародної політики. В команді Svoboda.ua з січня 2023 року.