Воскресенье, 03 марта, 2024
Экономика
29.01.2024

Кацуба назвав три причини, завдяки яким Україна ефективно проходить зиму

Ця зима – друга найскладніша в історії України, але попри затримку західної допомоги та скандали навколо теми корупції у сфері енергетики держава проходить цю зиму нормально. Про це у своїй колонці на сайті «Апостроф» пише підприємець і експерт у сфері енергетики Олександр Кацуба.

Хоча зимова погода чекає нас щонайменше до середини березня, у нас є всі причини мати обережний оптимізм щодо проходження цього періоду. Навіть всупереч наявності у Росії, за оцінками ГУР, більш як 900 ракет і невизначеної кількості Shahed. Такий результат забезпечує поєднання трьох факторів, розповів експерт.

Перший фактор – ефективність української протиповітряної оборони. Західна ППО зробила Київ унікально безпечним місцем під час війни, посилюється протиповітряна оборона й інших українських міст, і критичної інфраструктури. Крім того, створення мобільних груп протиповітряної оборони дозволяє ефективно знищувати Shahed.

Другий фактор, на думку Кацуби, – робота енергетиків з децентралізації енергопостачання. Протягом 2023 року енергетичні компанії зробили багато «домашньої роботи» – підготували резервні потужності для доставляння енергії, запаслися трансформаторами й обладнанням для ремонту.

Третій фактор – доєднання України до європейського енергетичного ринку дозволило страхуватися на національному чи регіональному рівні при збої постачань завдяки імпорту енергетики з Румунії, Польщі, Словаччини, Польщі. Якщо ж ситуативно (через пошкодження мереж) виникає локальний надлишок енергії, ми маємо технічну можливість експортувати енергію у ці країни, резюмував підприємець.

Олександр Кацуба – український підприємець, експерт у сфері енергетики, власник компанії «АЛЬФА ГАЗ».Мірошник В’ячеслав

Закінчив Київський національий університет культури і мистецтв. У журналістиці - з 2018 року. Працював спортивним оглядачем та займався публіцистикою. У послужному списку також робота на радіо і в друкованому журналі. Зі Svoboda.ua з 2020-го року.

Теги: Экономика