Среда, 17 апреля, 2024
За границей
19.02.2024

Санкції імені Навального анонсував Боррель

Країни-члени ЄС запропонують запровадити санкції проти Кремля за смерть Олексія Навального, який помер у російській в’язниці. Пакет може бути названий ім’ям російського опозиційного політика.

Про це заявив голова дипломатії ЄС Жозеп Боррель, повідомляє  PAP.

«Країни-члени ЄС обов’язково запропонують санкції проти винних», — сказав Боррель

При цьому він наголосив, що найбільшу відповідальність несе Володимир Путін.

«Але ми можемо піти нижче та покрити (обмеженнями) пенітенціарну систему Росії. Однак не забуватимемо, хто насправді несе відповідальність за смерть Навального», — заявив Боррель журналістам.

Він також озвучив пропозицію назвати систему санкцій ЄС за порушення прав людини на ім’я Навального. «Щоб його ім’я назавжди відобразилося у роботі ЄС із захисту прав людини», — додав він.

Боррель заявив, що Європейський Союз має продовжувати надавати підтримку Україні. «Ми повинні надіслати сигнал підтримки російській опозиції. Тому на обох фронтах, політичному та військовому, ми повинні продовжувати підтримувати і Україну, і російський народ, який хоче жити вільно», — наголосив Боррель.

Міністри закордонних справ ЄС зустрінуться сьогодні у Брюсселі, щоб обговорити, серед іншого: військову підтримку України та проект 13-го пакету санкцій ЄС проти Росії.

У вихідні Боррель оголосив, що у зустрічі візьме участь Юлія Навальна, вдова Навального, який помер 16 лютого в таборі на Крайній Півночі Росії.Мірошник В’ячеслав

Закінчив Київський національий університет культури і мистецтв. У журналістиці - з 2018 року. Працював спортивним оглядачем та займався публіцистикою. У послужному списку також робота на радіо і в друкованому журналі. Зі Svoboda.ua з 2020-го року.