Воскресенье, 14 июля, 2024
Экономика
20.02.2024

Шмигаль розповів про результати візиту до Японії

Під час Конференції з економічного розвитку та відбудови у Токіо було підписано 56 документів, зокрема, про виділення кредиту для підтримки українського бізнесу.

Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

«Японія має стати одним із лідерів економічного відновлення та відбудови нашої країни. Ми побачили величезну зацікавленість з боку японського бізнесу в розгортанні нових проєктів», – наголосив прем’єр.

Також Шмигаль розповів про підсумки візиту до Японії, зокрема:

  • досягнуто домовленостей про надання Україні гранту для реалізації Програми екстреного відновлення від JICA. Кошти підуть на відбудову енергетики, в транспортну галузь, для гуманітарного розмінування.
  • Мінагро уклало низку документів із японськими компаніями, що виробляють сільськогосподарську техніку.
  • Японське агентство відродження міст допоможе у відбудові зруйнованих ворогом населених пунктів.
  • Японське агентство водного господарства сприятиме відновленню зруйнованих Росією дамб.
  • Компанія ІНІ CORPORATION допоможе побудувати стратегічно важливий міст через Дунай та міст через Дністровський лиман.
  • З JETRO підписаний Меморандум про взаєморозуміння для сприяння українським виробникам у виході на японський ринок.
  • JETRO та ЄБРР також розвиватимуть співпрацю для налагодження взаємодії між українськими малими та середніми підприємствами та японськими компаніями.
  • Японське державне експортно-кредитне агентство NEXI відкриє кредитні лінії для інвестицій та експорту в Україну. Зокрема, Японія виділить 1,25 млрд євро для підтримки японських інвестицій в Україні.
  • JBIC надасть 150 млн доларів кредиту для підтримки проєктів відновлення з боку українського бізнесу через Чорноморський банк торгівлі та розвитку.

Український прем’єр подякував японському Уряду, бізнесу та всім, хто був долучений до діалогу.

Японія надасть України фінансову допомогу на 12,1 мільярда доларів. Грант на 4,7 мільярда доларів надійде до кінця цього місяця.

19 лютого Японія виділила 1,25 млрд євро для підтримки японських інвесторів в Україні — відповідні документи підписали під час конференції з економічного розвитку та відбудови в Токіо.

У перші місяці 2024 року Японія стала найбільшим донором фінансової підтримки для України. Загалом у першому кварталі очікується, що допомога сягне близько 2,2 млрд доларів.Сорока Аліна

Закінчила факультет журналістики Львівського державного університету імені Івана Франка. Почала працювати в газетах на Прикарпатті, потім - у Львові. Згодом доєдналась до команди Svoboda.ua.

Теги: Экономика