Четверг, 18 апреля, 2024
Новости
22.02.2024

Стало відомо, яких фахівців критично не вистачає країні

Сьогодні в Україні спостерігається дефіцит кадрів за низкою професій. Зокрема, критично не вистачає швачок, електромонтерів, слюсарів-сантехніків, токарів.

Про це в інтерв’ю  розповіла в.о. директора Департаменту реалізації політики зайнятості Державного центру зайнятості Олена Мельник.

Наприклад, за її словами, на сьогоднішній день є пропозиції для швачок — 2 тисячі вакансій. А швачок, які звернулися до Центру зайнятості за пошуком роботи — у нас майже тисяча.

«Критично не вистачає фахівців під заявлену потребу: швачок, електромонтерів, слюсарів-сантехніків, токарів», — констатувала Мельник.

Найбільше, як уточнила спеціаліст, на Єдиному порталі представлені наступні вакансії: продавець — 17 тисяч вакансій, водій — 9 тисяч вакансій, бухгалтер — 7 тисяч вакансій, кухар — 5 тисяч вакансій.

Від початку повномасштабної війни у багатьох сферах ринку праці України спостерігається дефіцит кадрів. Особливо не вистачає спеціалістів професій, які зазвичай вважалися «чоловічими».

Проте роботодавці готові залучати жінок на нетипові посади, а українки активніше відгукуються на такі вакансії та проходять перекваліфікацію.Наталя Півень

Випускниця факультету журналістики Львівського національного університету ім. І. Франка. Починала із роботи у регіональних ЗМІ. В команді Svoboda.ua з квітня 2022 року.