Среда, 24 апреля, 2024
Новости
11.03.2024

Розмір міжнародної допомоги Україні на найближчі роки спрогнозували в S&P

Міжнародне рейтингове агентство S&P Global Ratings очікує, що Україна зможе отримати весь обсяг міжнародної фінансової допомоги у 2024 році. У наступні роки підтримка збережеться, але може бути нижчою.

Про це повідомляє S&P Global Ratings.

«Хоча ми припускаємо, що міжнародна підтримка України залишиться сильною, ми наголошуємо на ризиках для її стійкого потоку», — йдеться у повідомленні.

Зокрема, внутрішньополітична напруженість у США зупинила схвалення Конгресом військової та фінансової допомоги Україні цього року. Український уряд розраховує отримати 38 млрд доларів від усіх донорів у 2024 році, зокрема близько 8 млрд доларів грантів від США.

«Наш базовий сценарій передбачає повне освоєння цих коштів цього року. Тим не менш, у разі нестачі фінансування з боку США ми вважаємо, що наслідки можуть бути керованими, оскільки дефіцит може бути покритий, крім інших джерел, за рахунок інших донорів та внутрішніх запозичень «, — йдеться у повідомленні.

Однак після 2024 року існує ризик того, що зовнішня підтримка України може бути меншою через напружений графік виборів у ключових країнах-донорах і можливість того, що деякі уряди вважатимуть вартість надання подальшої підтримки Україні занадто високою, додають аналітики агентства.Коломієць Ганна

Випускниця Інституту журналістики КНУ ім. Т.Шевченка. До 2022 року працювала редакторкою стрічки новин в міжнародному інформаційному агентстві. Спеціалізується на висвітленні подій суспільно-політичної тематики, а також новинах міжнародної політики. В команді Svoboda.ua з січня 2023 року.