Воскресенье, 14 июля, 2024
Главные новости
19.03.2024

Cьогодні пройде ювілейний «Рамштайн»: чого чекати Україні

Нове засідання у форматі «Рамштайн» відбудеться сьогодні, 19 березня. Контактна група з питань військової допомоги Україні збереться в Німеччині. Це вже 20-та зустріч союзників, і очолить її особисто керівник Пентагону Ллойд Остін.

Чергове засідання Контактної групи з оборонної підтримки України (UDCG) анонсували в міністерстві оборони США на вівторок, 19 березня.

Місцем проведення ювілейної, 20-ї зустрічі, було оголошено німецьку військово-повітряну базу Ramstein AB, де союзники зібралися вперше навесні 2022 року та звідки виникла неформальна назва формату.

Головуватиме на засіданні керівник Пентагону Ллойд Остін. Він вирушив у Німеччину в понеділок. Це буде його перша міжнародна поїздка після госпіталізації. Нагадаємо, минулу зустріч у лютому проводили онлайн через проблеми зі здоров’ям міністра оборони США.

Разом з Остіном на «Рамштайні» буде присутній голова Об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Чарльз Квінтон Браун-молодший. Загалом на засідання запрошено міністрів оборони та вищих військових посадовців із близько 50 країн світу.

Що на порядку денному

Головною темою кожного засідання є надання військової допомоги Україні у протистоянні широкомасштабній російській агресії та синхронізація відповідних дій союзників.

В Пентагоні офіційно повідомили, що Контактна група вчергове збереться 19 березня, щоб обговорити війну в Україні, і підтвердити, що Сполучені Штати та коаліція продовжують підтримувати народ України у захисті від окупантів РФ.

«США не дозволять Україні зазнати поразки у війні», – зазначила речниця Пентагону Сабріна Сінгх.

Як заявив Ллойд Остін напередодні «Рамштайну-20», коаліція зосередиться на нагальних потребах України на полі бою та довгостроковій безпеці.

Очікування від засідання

В процесі підготовки зустрічі «Рамштайн-20» міністр оборони України Рустем Умєров та головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський провели телефонні перемовини з міністром оборони США Ллойдом Остіном.

Керівники оборонних відомств обговорили середньострокові та короткострокові потреби та конкретні запити України. Зокрема, Рустем Умєров назвав серед ключових пріоритетів у допомозі від союзників боєприпаси та протиповітряну оборону.

Про очікування від «Рамштайну» та мету наступної зустрічі також йшлося у розмові очільника міноборони США Ллойда Остіна та генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга. Як заявили у пресслужбі Пентагону, обидва лідери відзначили важливість зміцнення трансатлантичної оборонно-промислової бази для продовження підтримки України.

 Мірошник В’ячеслав

Закінчив Київський національий університет культури і мистецтв. У журналістиці - з 2018 року. Працював спортивним оглядачем та займався публіцистикою. У послужному списку також робота на радіо і в друкованому журналі. Зі Svoboda.ua з 2020-го року.