Вторник, 23 июля, 2024
Общество
20.03.2024

Подвійні стандарти доброчесності: у роботах членкині НАЗЯВО Лідії Фесенко виявлено плагіат

Національний авіаційний університет отримав повідомлення про плагіат, виявлений в магістерській роботі випускниці, яка зараз займається розглядами скарг на академічну недоброчесність, виявлену в українських науковців. У мережу потрапили скріншоти документу.

Членкиня Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, старша програмна асистентка Міжнародного республіканського інституту і ведуча медіапроєктів НУМО Лідія Фесенко ― випускниця двох відомих університетів.

Спершу вона вивчала філософію в УДУ імені Михайла Драгоманова, а потім закінчила магістратуру в НАУ за спеціальністю 073 «Менеджмент». Припускаємо, що вибір припав на НАУ після того, як Лідія Фесенко не пройшла відбір до Київської школи економіки на спеціальність 281 «Публічне управління та адміністрування» – вчилась у «драгопеді» посередньо і серед інших кандидатів у неї був найнижчий середній бал документів про освіту. Ось протокол із засідання приймальної комісії КШЕ:

Вона не має вченого ступеня, але вдалась до плагіату і в бакалаврській роботі, і в магістерській.

Про бакалаврську роботу Фесенко «Соціальні дії студентства у розвитку українського суспільства (2014-2017 рр.)», яку вона захистила на кафедрі філософії тоді ще Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова у 2018 році писали у 2020 році. Ця робота складається з 30 сторінок тексту і на кожній (!) сторінці, починаючи з титулки, є орфографічні, синтаксичні або стилістичні помилки. Власне ця робота була присвячена тому, чим Лідія займалась під час навчання – громадському активізму. І вона не змогла описати чим займалась без запозичень і привласнень текстів!

До речі, там же, у Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова за спеціальністю «Психологія», на кілька років раніше, вчився викритий на шахрайстві «психотерапевт» Спартак Суббота.

Вступивши до НАУ, Лідія Фесенко остаточно зробила громадський активізм своєю професією. Та опинилась в епіцентрі скандалу щодо порушень під час обрання членів Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, який детально висвітлило «Дзеркало тижня».

До слова, на момент обрання до складу НАЗЯВО Лідія Фесенко була представником від студентства. Нині уже минуло 4 (!) роки з того часу, як вона завершила навчання. Рік тому, радіючи призначенню міністром освіти і науки Оксена Лісового, вона написала пост, у якому визнає свою нелегітимність у складі НАЗЯВО: «… склад мав переобиратися кожні 3 роки, чинному складу вже 4ий рік пішов, також не маємо 2 представників від базового стейкхолдера – студентства».

Наразі пані Фесенко продовжує бути залученою до роботи Комітету з питань етики. І нещодавно її роботу перевірили на антиплагіатній програмі, виявивши неприпустиме для публічної особи, яка займається розглядом скарг на академічну доброчесність, про що стало відомо з повідомлення, яке направлене до НАУ.

Магістерська робота «Впровадження закордонної практики менеджменту в діяльність громадської організації «Українська асоціація студентів»», перебуває у вільному доступі в Репозитарії Національного Авіаційного Університету. І серед 75 сторінок англомовного тексту виявлено випадки порушення академічної доброчесності, які підпадають під визначення академічного плагіату, та полягають у текстових запозиченнях, використанні ідей, наукових результатів і матеріалів інших авторів без посилань на джерело, з кількох іноземних джерел:

1) Halina ŁAPISKA «FINANCING OF NON-GOVERNMENTAL

ORGANIZATIONS FROM PUBLIC FUNDS». Scientific Journal WSFiP, Nr 1/2017

https://businessdocbox.com/Government/93468167-Financing-of-non-governmental-organizations-from-public-funds.html

2) Marie Jakubcová, Klára Placier «Main and economic activity of non-profit organizations from the point of individual legal forms». Acta universitatis agriculturae et silviculturae mendelianae brunensis, Number 2, 2017

https://acta.mendelu.cz/pdfs/acu/2017/02/06.pdf

3) Nicolae Bibua, Mihai Lisetchia, Laura Brancua «Particularities of Non-governmental Organizations’ Financing. The Case of Romania. Social and Behavioral

Sciences 92 (2013)

https://www.researchgate.net/publication/270848934_Particularities_of_Non-governmental_Organizations%27_FinancingThe_Case_of_Romania

4) Burger, R., Owens, T. (2010). NGOs and Socioeconomic Development. In:

Anheier, H.K., Toepler, S. (eds) International Encyclopedia of Civil Society. Springer, New

York, NY. https://doi.org/10.1007/978-0-387-93996-4_565

Також виявлено використання наукових поглядів інших авторів без посилання на їх роботи, дослівні збіги та їх часткове перефразування.

 

 

Академічна недоброчесність підриває довіру до науки та освіти. Наша спільна відповідальність полягає у тому, щоб зберегти статус науки і освіти як джерела знань та інновацій, який базується на принципах чесності та інтегритету. Головне питання – чи місце таким діячам і діячкам в Комітеті з питань етики?

Будемо стежити за реакцією не лише НАУ, а й НАЗЯВО.Мірошник В’ячеслав

Закінчив Київський національий університет культури і мистецтв. У журналістиці - з 2018 року. Працював спортивним оглядачем та займався публіцистикою. У послужному списку також робота на радіо і в друкованому журналі. Зі Svoboda.ua з 2020-го року.

Теги: Общество