Среда, 17 июля, 2024
Новости
30.04.2024

Уламки зруйнованого росіянами літака АН-225 «Мрія» перетворилися на прикраси в благодійній колекції «оМРІЯна помста»

Весь дохід від продажу піде на допомогу ГУР МО України.

Мета — збір на спеціальне обладнання для посилення ефективності технічної розвідки ГУР МО України в рамках постійного діючого проекту «Робимо вітер ворогу».

Кожен, хто придбає прикрасу, не лише носитиме біля серця частинку «Мрії», а й зробить свій внесок в оМРІЯну помсту за наші понівечені мрії та відняті життя.

Ініціатори — військовослужбовиця ЗСУ, захисниця Гостомеля Галина Алмазова, телеведуча Тетяна Гончарова та БФ «Козак Драйв». Проєкт розроблений для БФ «Вогонь запеклих не пече».

До лімітованої серії прикрас «оМРІЯна помста» з уламками фюзеляжу зруйнованої «Мрії» увійшли 2 брошки-артефакти — Турбіна та Літак. Вони стали продовженням історії величного літака, яка обірвалась 27 лютого 2022 року у Гостомелі.

Брошка «Літак» відтворює силует «Мрії». В дизайні використано найвпізнаваніший ракурс літака, яким його бачили на презентаціях та закарбували на фото по всьому світу. Автори доповнили його кінцівкою у вигляді тризуба. Наклад броші символічний – 225 одиниць.

Брошка «Турбіна» апелює до унікальної риси гіганта — 6-ти двигунів, якими він, ніби очима, дивився на світ. Саме ці двигуни робили «Мрію» найпотужнішим цивільним транспортним літаком у світі. Наклад теж обмежений, 1000 одиниць.

Уламок фюзеляжу легендарного літака для створення унікальної колекції передала парамедикиня Галина Алмазова, яка разом зі своїм підрозділом відбивала запеклі атаки на аеропорт, опікуючись пораненими. “Покидаючи Гостомель, я не знала що буде далі, але готувалась до будь чого. В останню мить взяла з собою маленькі уламки великого літака як серце всієї України. Мені, як медику, хотілося зберегти його пульсацію, зробити бодай щось, щоб літак продовжував жити, щоб не вмирала наша мрія,” — згадує Галина.

У вересні 2023-го, в інтервʼю Тетяні Гончаровій, вона розповіла про оборону «Антонова» та бажання дати уламкам друге життя і можливість працювати на перемогу.  Це стало початком спільного проєкту.

“Готуючи проект, ми перечитали гору свідчень, чим була «Мрія» для її творців. Попри все, вона народилася на українській землі і була українською мрією. А у момент загибелі стала для багатьох не просто символом, а ніби рідною людиною. За смерть якої хочеш помститися. Тепер «Мрія» продовжується в мріях українців — про перемогу, бажання жити на своїй землі і називатись українцями,” —  зазначила Гончарова, співавторка проєкту.

Дизайн брошок — спільна розробка арт-директорки Марини Фролової та ювелірного бренду Karpenko Jewelry. Цей вибір був не випадковий, адже власник бренду — військовослужбовець ЗСУ, який бʼється за те, щоб наша оМРІЯна помста відбулась і Україна перемогла.

“Ці уламки «Мрії» — носії історії, надлюдської сили і віри, що народились в битві за Антонов. І коли ми командою торкаємось до них – ніби підʼєднуємось до джерела. Працюючи над колекцією, я мріяла, щоб ті, хто робить свій внесок у нашу Перемогу, могли це також відчути”, — розказала Марина, співавторка «оМРІЯної помсти».

Придбати унікальні прикраси та долучитися до проєкту «оМРІЯна помста» можна на сайті бренду https://www.karpenkojewelry.com  

Для довідки:

АН-225 «Мрія»  — найбільший у світі літак українського походження, створений 1988 року для забезпечення транспортних потреб в рамках радянської космічної програми київським конструкторським бюро “Антонов”.

Після розпаду СРСР лише наприкінці 90-х законсервований Ан-225 реконструювали та повернули в роботу для міжконтинентального перевезення вантажів широкого призначення.

Перший політ відновленої «Мрії» відбувся 7 травня 2001 року. З того часу літак побив понад 200 світових рекордів, виконував комерційні рейси з перевезення нестандартно великих вантажів, транспортував гуманітарну допомогу на всі континенти, крім Антарктиди, а з початком пандемії коронавірусу розвозив по всьому світу ліки, медобладнання та захисні засоби.

Вранці 24 лютого 2022 року, буквально за 30 хвилин до першої спроби висадки російського десанту, «Мрію» перевезли в ангар аеропорту «Гостомель». Тоді легендарний літак востаннє бачили цілим. Вже через 3 дні, 27 лютого, після завершення основних боїв за аеропорт, світ облетіла страшна новина, що літак зруйновано.

Команда проекту «оМРІЯна помста»: 

Тетяна Гончарова, Марина Фролова, Анастасія Войткевич.

Ідея: Тетяна Гончарова, Марина Фролова

Дизайн прикрас: Марина Фролова спільно з ювелірним брендом Karpenko Jewelry

Дизайн пакування та загальний арт-дірекшн: Ксенія Метлицька

Відео-продакшн: Андрій Калань, Анастасія Явтушенко, Олексій Клименко

Фото: Олександр Сахненко

Особлива подяка: Галина “Вітерець” Алмазова, Олена Мачинська, БФ “Козак Драйв” та БФ “Вогонь запеклих не пече“, Світлана Мельниченко.

Проект реалізовано командою цілковито pro bono.Мірошник В’ячеслав

Закінчив Київський національий університет культури і мистецтв. У журналістиці - з 2018 року. Працював спортивним оглядачем та займався публіцистикою. У послужному списку також робота на радіо і в друкованому журналі. Зі Svoboda.ua з 2020-го року.