Среда, 17 июля, 2024
Власть
02.05.2024

Перший Саміт миру для України стане платформою, що розпочне майбутній мирний процес

Перший Саміт миру для України стане платформою для діалогу про шляхи досягнення всеосяжного, справедливого і тривалого миру для України.

«15–16 червня на виконання січневої домовленості між мрезидентом України Володимиром Зеленським і президенткою Швейцарії Віолою Амгерд відбудеться перший Саміт миру для України. Місцем його проведення сторони обрали Бюргеншток, розташований неподалік швейцарського міста Люцерн», — повідомляє пресслужба президента України.

Організація Саміту є результатом скоординованих зусиль української та швейцарської сторін.

«У ньому візьмуть участь лідери країн та голови урядів з усіх континентів. Засади роботи цього заходу було вироблено та погоджено під час низки міжнародних зустрічей радників із національної безпеки, ініційованих Офісом президента для опрацювання Української формули миру», — зазначено в повідомленні.

«Саміт стане платформою для діалогу щодо шляхів досягнення всеохопного, справедливого й тривалого миру для України згідно зі Статутом ООН та нормами міжнародного права. Повагу до цих принципів засвідчили всі запрошені до участі в заході», — наголосили у пресслужбі президента.

«Саміт присвячено розробці рамок для досягнення цієї мети, щоб стимулювати майбутній мирний процес», — зазначено в повідомленні.

Фото: Укрінформ.Петренко Ігор

Автор аналітичних статей та інтерв'ю про українську політику і культуру. Активний учасник Революції Гідності. Цікавиться новинною журналістикою та геополітикою. Зі Svoboda.ua з початку заснування.