Среда, 17 июля, 2024
Новости
03.05.2024

Росія готується до наступу на дві області України

Заступник голови ГУР Вадим Скібіцький припускає, що Росія готується до наступу у районі Харківської та Сумської областей.

За словами Скібіцького, час цього залежить від міцності української оборони на Донбасі. Але він припускає, що основний наступ Росії розпочнеться наприкінці травня або на початку червня, повідомляєThe Economist.

Росія задіяла в українській операції 514 000 військових, що перевищує оцінку в 470 000, яку минулого місяця озвучив верховний головнокомандувач НАТО Крістофер Каволі.

Північне угруповання Росії, яке базується по той бік кордону від Харкова, наразі налічує 35 000 осіб, але планує розширитися до 50 000 — 70 000 військовослужбовців. Росія також формує дивізію резервів (від 15 000 до 20 000 чоловік) в центральній Росії, яку вони можуть додати до основних сил.

Цього недостатньо для операції з захоплення великого міста, каже він, і цю думку поділяють західні військові, але може бути достатньо для виконання меншого завдання.

«Швидка операція, щоб увійти і вийти — можливо. Але операція з захоплення Харкова чи навіть Сум — це зовсім іншого порядку. Росіяни це знають. І ми це знаємо», — сказав він.

Фото: Генштаб ЗСУ.Сорока Аліна

Закінчила факультет журналістики Львівського державного університету імені Івана Франка. Почала працювати в газетах на Прикарпатті, потім - у Львові. Згодом доєдналась до команди Svoboda.ua.