Среда, 19 июня, 2024
За границей
17.05.2024

Китай і Росія наполягають на «політичному вирішенні» питання війни в Україні

Про це пише британське видання The Telegraph, аналізуючи перші заяви Путіна і Сі Цзіньпіня.

Сі Цзіньпін не назвав жодних подробиць та подальших кроків лідерів. Натомість Путін сказав, що поінформує Сі про ситуацію на полі бою.

За словами видання, візит Володимира Путіна до Китаю подається обома країнами як координація мирних зусиль, хоча насправді Пекін і Москва готуються протистояти Заходу.

До Китаю російський диктатор поїхав не сам, а з великою делегацією. Прихопив із собою 6 урядовців, серед яких: Лавров, Шойгу, новий міністр оборони Білоусов, а також голова Центробанку Набіулліна та керівники “Росатому” і “Роскосмосу”.

Telegraph пише, що візит Путіна до Пекіну підкреслює стрімке розширення військової співпраці між двома союзниками, що викликало занепокоєння західних столиць.

Видання додає, що Пекін відмовився засудити російську агресію проти України й натомість підживлює російський ВПК необхідною сировиною та компонентами подвійного призначення. У той час коли Росія постійно наголошує на підтримці Китаю в питаннях, пов’язаних з Тайванем, куди китайська влада погрожувала вторгнутися.Наталя Півень

Випускниця факультету журналістики Львівського національного університету ім. І. Франка. Починала із роботи у регіональних ЗМІ. В команді Svoboda.ua з квітня 2022 року.