Среда, 19 июня, 2024
Новости
28.05.2024

Україна та Бельгія підписали угоду про гарантії безпеки

«Сьогодні в Брюсселі ми з прем’єр-міністром Александром де Кроо підписали двосторонню угоду про безпеку і довгострокову підтримку між Україною і Бельгією», — повідомив президент Володимир Зеленський у Twitter.

Документ включає в себе щонайменше 977 мільйонів євро як військову допомогу Бельгії Україні цього року, а також зобов’язання Бельгії надати Києву підтримку протягом десятирічного терміну дії угоди.

«Уперше в такій угоді вказується точна кількість винищувачів F-16 — 30, які будуть доставлені до України до 2028 року, причому перший із них прибуде вже цього року», — повідомив Зеленський.

Угода гарантує з боку Бельгії своєчасну безпекову допомогу, сучасну бронетехніку, техніку для задоволення потреб ВПС і ППО України, військово-морську безпеку, розмінування, участь у коаліції артилерійських боєприпасів і військову підготовку.

Документ тпередбачає оборонне промислове співробітництво, підтримку української формули миру, посилення санкцій проти Росії, компенсацію збитків, правосуддя для агресора, використання заморожених російських активів і відновлення економіки.

Україна та Бельгія поглиблять свою співпрацю в галузі розвідки, кібербезпеки та протидії дезінформації. Бельгія також висловлює підтримку майбутньому членству України в ЄС і НАТО.

«Я дякую прем’єр-міністру де Кроо, його уряду й усім бельгійцям за їхню непохитну та довготривалу підтримку України», — додав Зеленський.

Фото: ОП.Петренко Ігор

Автор аналітичних статей та інтерв'ю про українську політику і культуру. Активний учасник Революції Гідності. Цікавиться новинною журналістикою та геополітикою. Зі Svoboda.ua з початку заснування.