Среда, 17 июля, 2024
Новости
29.05.2024

ZDOROVI поділились результатами дослідження стану та рівня забезпечення поточних потреб системи охорони здоров’я в Україні

ZDOROVI провели чергову хвилю дослідження стану медицини в Україні –«Барометр». Це щоквартальне дослідження актуальних потреб медичних установ по всій країні, що  допомагає відстежувати реальний стан медицини.

У п’ятій хвилі дослідження “Барометр” взяли участь 160 представників керівної ланки закладів охорони здоров’я.

Мета дослідження — вивчення та оцінка динаміки змін у сфері охорони здоров’я, а також стану забезпечення медичних установ та їх можливості надавати якісні медичні послуги в умовах впливу наслідків війни – від кризового стану до післявоєнного відновлення.

Дослідження охопило питання щодо попиту на сервіси закладів, поточних потреб закладів у тренінгах з менеджменту, щодо матеріального та кадрового дефіциту в умовах війни, досвіду роботи з різними категоріями пацієнтів та якості сервісу в закладі.

ZDOROVI зосередили увагу на опитуванні кількох цільових груп: керівників закладів охорони здоров’я, лікарів та пацієнтів, щоб надати найбільш повну та об’єктивну оцінку стану забезпечення закладів охорони здоров’я та якості наданих послуг.

За результатами опитування щодо попиту на сервіси закладів, респонденти вказали, що серед пакетів послуг найбільш популярними в медичних закладах є пакети профілактики, діагностики, спостереження та лікування в амбулаторних умовах, стаціонарна допомога для дорослих та дітей без хірургічних операцій та первинна медична допомога. У сфері спеціалізацій медичних працівників найбільш затребуваними є невропатолог, сімейний лікар та лікар-хірург.

Проаналізувавши відповіді респондентів щодо рівня потреб закладів, ZDOROVI вказують на значний дефіцит медичного обладнання, устаткування в більшості досліджуваних закладів. Також було виявлено, що є значна потреба в поповненні кадрового складу. Більшість респондентів відзначили нестачу лікарів певних спеціальностей, зокрема сімейних лікарів, анестезіологів, терапевтів та педіатрів.

Оцінюючи досвід роботи з різними категоріями пацієнтів та якості сервісу в закладі, респонденти вказали, що серед скарг, які надходили від пацієнтів, основними причинами були недостатня увага та комунікація з пацієнтами зі сторони медичного персоналу, довгий час очікування на прийом або обстеження, а також непридатний стан приміщень.

Респонденти дослідження вказали на актуальну потребу у тренінгах з управління ризиками та індикаторами якості, стратегічного планування в умовах невизначеності, а також залучення донорських коштів та грантрайтингу. У сфері ментальної підтримки та профілактики, популярними є тренінги з профілактики вигорання для медичних команд, комунікаційних курсів, а також побудови комунікації з пацієнтами у стресових ситуаціях.

Результати проведеного опитування дозволять всім зацікавленим сторонам отримати об’єктивну оцінку експертів галузі та фахівців на місцях, щоб спільно збільшити ефективність управління державним, приватним і громадським секторами, спрямовану на вирішення актуальних проблем і створення сучасної системи охорони здоров’я у післявоєнний період.

Ознайомитись із звітом можна на офіційному сайті ZDOROVI.

Дослідження здійснене експертами ZDOROVI за підтримки GlobalGiving.

Масштабна гуманітарна робота агенції відбувається завдяки співпраці з міжнародними партнерами, серед яких – ІСАР Єднання, Stichting Vluchteling, MedGlobal, GIZ, CMMB, MedShare, Міжнародний фонд «Відродження», Razom for Ukraine, Nova Ukraine, Americares, USAID  та інші благодійні фонди та організації.Мірошник В’ячеслав

Закінчив Київський національий університет культури і мистецтв. У журналістиці - з 2018 року. Працював спортивним оглядачем та займався публіцистикою. У послужному списку також робота на радіо і в друкованому журналі. Зі Svoboda.ua з 2020-го року.