Среда, 17 июля, 2024
Новости
03.06.2024

Українців попередили про масштабні відключення світла

Цього тижня дефіцит в енергосистемі буде суттєво вищим, ніж минулого тижня.

«Цього тижні, якщо порівнювати з минулим тижнем, ситуація буде визначатися трьома основними факторами. Перше – починаючи з суботи, вийшли в ремонт два енергоблоки атомних електростанцій. Це був плановий процес, його неможливо відтермінувати. Відповідно, у нас буде дещо менше потужності в системі, ніж було раніше. Друге – це два обстріли цієї й минулої ночі, через які зазнали пошкоджень певні об’єкти енергетики, зокрема декілька теплових і гідроелектростанцій. Це означає, що ці пошкоджені об’єкти будуть нести менше навантаження, ніж до цього. І третій фактор – це досить висока температура повітря, яка очікується завтра і протягом усього наступного тижня, до +32, наприклад, у Києві. Це означає, що споживання зросте через більш інтенсивне використання систем кондиціонування. Тому дефіцит, якого ми були позбавлені протягом кількох днів на цьому тижні, повернеться, причому в досить серйозному розмірі. Він не може бути фізично перекритий імпортом електроенергії з Європи. Тому з сьогоднішнього дня протягом всієї доби очікуються планові графіки відключень», — сказав голова правління «Укренерго» Володимир Кудрицький.

За словами Кудрицького, найбільший дефіцит спостерігатиметься в ранкові та вечірні години, повідомляє «Українська правда».

Дефіцит зберігатиметься протягом усієї доби, і фізично неможливо забезпечити відсутність відключень навіть уночі.

«Буквально в останні пару днів дуже сильно зріс обсяг імпорту саме вночі з Європи, він збільшився в 2-2,5 рази. Але навіть цього недостатньо, щоб повністю уникнути відключень вночі. Інша справа, що тривалість відключень вночі буде більш м’якою», – сказав він.

Фото: slovoidilo.ua.Коломієць Ганна

Випускниця Інституту журналістики КНУ ім. Т.Шевченка. До 2022 року працювала редакторкою стрічки новин в міжнародному інформаційному агентстві. Спеціалізується на висвітленні подій суспільно-політичної тематики, а також новинах міжнародної політики. В команді Svoboda.ua з січня 2023 року.