Среда, 17 июля, 2024
Новости
03.07.2024

Україна отримала транш МВФ

Україна отримала транш від Міжнародного валютного фонду на 2,2 млрд доларів за програмою на 2023-2027 роки обсягом майже 16 млрд доларів.

Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль в Telegram.

«Перерахована сума допоможе уряду у фінансуванні критичних видатків бюджету, соціальних допомог, зарплат медиків та учителів», — написав він.

Програма з МВФ

Угода України з МВФ про програму EFF на 15,6 млрд доларів була схвалена у березні 2023 року. У рамках програми вже отримано п’ять траншів загальним обсягом близько 7,6 млрд доларів, у тому числі на 900 млн доларів у березні та останній транш на 2,2 млрд доларів липні. У 2024 році Україна розраховує отримати ще два транші по 1,1 млрд доларів (у жовтні та грудні).

Останній транш отримано за рішенням Ради директорів МВФ, яке було ухвалено 28 червня.

У підсумку загальна міжнародна допомога Україні з початку року досягла 16 млрд доларів.

У рамках програми Україна також отримала політичні зобов’язання від партнерів щодо виділення 122 млрд доларів до 2027 року. Водночас МВФ розробив негативний сценарій для економіки України у разі затяжної війни. На цей випадок загальне фінансування України збільшиться до 140,7 млрд доларів.

Під час війни усі зібрані в Україні податки йдуть на військові потреби. Соціальні видатки фінансуються за рахунок міжнародної допомоги.Петренко Ігор

Автор аналітичних статей та інтерв'ю про українську політику і культуру. Активний учасник Революції Гідності. Цікавиться новинною журналістикою та геополітикою. Зі Svoboda.ua з початку заснування.