Четверг, 07 мая, 2026
Горячие новости

Український бізнес в реєстрах РФ: пов’язані з Владиславом Гельзіним структури можуть працювати в окупованному Криму

Чому театр ляльок – не лише для дітей

Криваві ягоди: як полтавські чиновники та бізнес заробили 7,6 міліона на дронах для військових

Олена Семеняка висловлює подяку LDK Palikuonys за незмінну підтримку України

Заступник голови Державного агентства відновлення України Сергій Сверба купує квартири та віддає борги в кріптовалюті

ДБР оголосило підозру у розтраті майже 5 млн грн генеральному директору «Нижньодністровської ГЕС»

Чому українська ковбаса дорожча за італійську і як «відкатні» схеми «УкрХімТеху» нищать бізнес

Коли «фармацевтика» дорожча за совість

ЄС найближчим часом зосередиться на поставках зброї Україні

Наступні кілька тижнів визначатимуть, чи буде Україна надалі існувати – The Washington Post

Новости
12.09.2024

Українські кіберактивісти атакували пов’язаний із фсб центр: викрадено 1,5 млн цифрових підписів

Кіберактивісти “BO Team” продовжують полювати на російські сайти.

На сервери федерального посвідчувального центру (УЦ) з видачі цифрових електронних підписів (ЕП) українськими хакерами з команди BO Team здійснено кібератаку, в результаті якої було зупинено процес видачі ЕП.

Жертвою хакерів стали сервери УЦ «Основание», центри якого представлені у понад 60 регіонах рф. Хакерам вдалося викрасти 1,5 мільйона електронних цифрових підписів.

Українські хакери заявляють про намір продати дані користувачів ресурсів і направити кошти на підтримку ЗСУ. Російська компанія в свою чергу намагається виправдовуватись, нібито їх цифрові ключі не були скомпрометовані. Експерти заявляють, що цифрові підписи і інші персональні дані клієнтів дійсно могли опинитися в руках BO Team, також користувачі можуть мати труднощі з верифікацією через ЕП на сторонніх ресурсах до усунення наслідків кібератаки.

Наголошено, що компанія акредитована мінцифри рф на видачу електронних цифрових підписів. Вона створена у 2010 році і є ліцензіатом фсб і фстэк та «святою святих» в кібербезпеці держави. Компанія представлена ​​більш ніж 140 філіями т.зв. рф. Але навіть вона не змогла встояти перед українськими хакерами з BO Team.

Як раніше повідомляла група ІС, хакери “BO TEAM” заблокували роботу виробника ядерної зброї рф.



Сорока Аліна

Закінчила факультет журналістики Львівського державного університету імені Івана Франка. Почала працювати в газетах на Прикарпатті, потім - у Львові. Згодом доєдналась до команди Svoboda.ua.