Пятница, 12 декабря, 2025
Горячие новости

Заступник голови Державного агентства відновлення України Сергій Сверба купує квартири та віддає борги в кріптовалюті

ДБР оголосило підозру у розтраті майже 5 млн грн генеральному директору «Нижньодністровської ГЕС»

Чому українська ковбаса дорожча за італійську і як «відкатні» схеми «УкрХімТеху» нищать бізнес

Коли «фармацевтика» дорожча за совість

ЄС найближчим часом зосередиться на поставках зброї Україні

Наступні кілька тижнів визначатимуть, чи буде Україна надалі існувати – The Washington Post

Аферисти, що розповсюджують німецькі антиалергенні препарати, наживаються на бійцях ЗС

У декларації начальника управління міграційного контролю, протидії нелегальній міграції та реадмісії ДМС в Одеській області Андрія Морару виявлено ознаки незаконного збагачення.

НАБУ перевірить міністра Коваля через квартиру його тещі вартістю майже 18 мільйонів гривень

Хто допоміг втекти головному фігуранту справи про розкрадання грошей у Фонді держмайна Андрію Гмиріну?

Новости
12.12.2025

Кияни вимагають зберегти льодову арену «Крижинка» від забудови

За інформацією авторів петиції, ділянка була переоформлена приватним власником під будівництво житлового комплексу або офісного центру, а сам каток планується закрити вже 28 грудня.

У Києві набирає обертів петиція, яка закликає Київську міську раду (КМР) втрутитися в ситуацію навколо льодової арени «Крижинка», розташованої на вулиці  Романа Мстиславовича, 7 (стара назва Генерала Жмаченка). Активісти, батьки спортсменів та тренери вимагають запобігти закриттю та подальшій забудові одного з ключових спортивних об’єктів столиці.

Проблема виникла після того, як стало відомо про продаж земельної ділянки, де знаходиться арена. За інформацією авторів петиції, ділянка була переоформлена приватним власником під будівництво житлового комплексу або офісного центру, а сам каток планується закрити вже 28 грудня.

Автор петиції Роман Холонюк наголошує, що таке рішення призведе до повної зупинки тренувального процесу сотень дітей та професійних спортсменів, а також до руйнування 40-річної спортивної бази фігурного катання та хокею в Києві.

«Крижинка» є критично важливим об’єктом для системної підготовки великої кількості спортсменів, особливо початкового рівня, в умовах гострого дефіциту льодових арен у місті. Її втрата буде непоправною, оскільки місто та держава не мають можливості швидко побудувати новий аналогічний об’єкт.

Петиція, що вже зібрала 313 підписів, висуває низку вимог до КМР:

Негайно втрутитися та забезпечити функціонування арени.

Ініціювати перевірку законності зміни цільового призначення земельної ділянки та відчуження будівлі.

Розглянути можливість викупу арени у приватного власника або її передачі у комунальну власність.

Встановити заборону на демонтаж чи реконструкцію, що унеможливить подальше використання льоду.

Розробити міську програму підтримки інфраструктури зимових видів спорту.

Спільнота закликає громадян активно підтримати петицію, оскільки лише активна позиція громади може змінити рішення та не допустити знищення «Крижинки», що є важливим центром підготовки українських фігуристів та хокеїстів.

Фото: Електронні петиції



Сорока Аліна

Закінчила факультет журналістики Львівського державного університету імені Івана Франка. Почала працювати в газетах на Прикарпатті, потім - у Львові. Згодом доєдналась до команди Svoboda.ua.