Воскресенье, 01 августа, 2021
Главные новости
26.10.2020

До правоохоронних органів надійшло 4375 заяв та повідомлень про порушення виборчого процесу

Перший заступник міністра внутрішніх справ заявив, що день виборів пройшов спокійно. Правоохоронці впорались із покладеними завданнями. Однак, робота працівників системи МВС продовжується і після закриття дільниць. 

«Після закриття дільниць, особовий склад продовжує несення служби у посиленому режимі, контролює ситуацію по забезпеченню правопорядку під час підрахування голосів та вивезення бюлетенів до виборчих комісій. Після закриття дільниць надійшло 4375 заяв та повідомлень, складено 224 адміністративних протоколи та розпочато 77 кримінальних проваджень», — заявив Сергій Яровий. 

Він додав, що загалом до правоохоронців надійшло 12 повідомлень про замінування дільниць. Інформація не підтвердилась. Це трапилось в Київській, Одеській, Хмельницькій та Вінницькій областях. 
«Крім того, на 19 дільницях сталося знеструмлення.  Виборчий процес довелося призупинити лише на трьох виборчих дільницях. Однак, рятувальники швидко доставили електрогенератори та відновили постачання електроенергії», — додав перший заступник міністра.  

Голова Нацполіції Ігор Клименко сказав, що залишився не менш важливий етап – підрахунок голосів та доставка бюлетенів до виборчих комісій. 

«Наголошую, що з усіх заяв та повідомлень про порушення, найбільша кількість  — це агітація у день виборів, порушення таємниці голосування, підкуп виборців та незаконне знищення документації», — сказав очільник НПУ. 
Ігор Клименко зазначив, що протягом дня виборів поліція фіксувала організацію «каруселей» та вже затримала організаторів схем. 
«Що стосується «каруселей,» про які ми повідомляли раніше  — поліція встановила організатора схеми, який налагодив прибуття в столицю 24 мешканців Луганщини. Потягом «Попасна – Київ» ці люди приїхали до столиці, а потім їх централізовано везли в селище Гатне на Київщині. Ми встановили всіх учасників «каруселі». Організаторам повідомлено про підозру», — сказав він.  

«Сітка виборців у організована у Миколаєві для голосування у Київській області  – організатори батько та син при голосуванні заплатили від 1 до 2 тисяч гривень громадянам, які приїхали голосувати у Бучанську міську раду. Заявники підтвердили, що отримали по 2 тисячі гривень за голосування. Наразі відкрито кримінальне провадження», — додав Ігор Клименко.  

За словами голови Нацполіції, у Запоріжжі виборець викрав зі столу 38 бюлетенів, заповнив їх 16. Йому повідомили про підозру за незаконне використання бюлетеню. 
«Виявлено десятки порушень, що стосуються агітації. Це були і смс розсилки, обдзвін автоповідповідачем, а також зафіксовано випадки, коли роздавали інструкції, за кого голосувати», — наголосив Ігор Клименко.  
« У Київській області поліція викрила командира курсу Університету державної фіскальної служби. Напередодні всі курсанти, які мали проголосувати за одного із командирів цього курсу, отримали подвійну стипендію. Наразі розпочато кримінальне провадження за підкуп виборців», — додав він. 
Крім того, у Житомирській області не було створено належних умов для проведення голосування. Не було кабінок для таємного голосування. Розпочато кримінальне провадження за порушення таємниці голосування. 

Сергій Яровий додав, що наразі до забезпечення безпеки під час виборчого процесу залучено 100% особового складу Нацполіції. Однак, після того, як будуть передані всі бюлетені до виборчих комісій, правоохоронці спрямують свої сили на розслідування вже розпочатих кримінальних проваджень та подальшої фіксації порушень. Крім того, правоохоронці готуються забезпечувати другий тур виборів у містах, де це буде необхідно.