Пятница, 06 августа, 2021
Власть
20.11.2020

Чернишов де-факто став головним бенефіціаром «Великого будівництва», — експерт

Війни за розпил потоків в найближчому оточенні президента обвалюють його рейтинг.

Скандал навколо «розпилу» коштів «Великого будівництва» показав, що глава Мінрегіону Олексій Чернишов вводить в оману не тільки суспільство, але й особисто президента Володимира Зеленського.

Про це в блозі на сайті «Regionews.ua» написав експерт Юрій Гаврилечко, коментуючи скандальну заяву колишнього радника глави Офісу Президента Ігоря Уманського про схеми в «Великому будівництві».

За його словами, владна вертикаль, яка контролює «Велике будівництво», у всіх на виду. У червні поточного року було створено Координаційну раду «Великого будівництва», яку очолив заступник голови ОП Кирило Тимошенко. У неї, крім інших, увійшли: Міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов, Міністр інфраструктури Владислав Криклій, помічник Тимошенко Юрій Голик, а також радник голови ОП Андрія Єрмака Михайло Подоляк.

При цьому, як вважає Гаврилечко, неофіційними кураторами «Великого будівництва» стали Тимошенко і Подоляк, безпосередньо підлеглий Єрмаку.

«Очевидно, це загострило, ну скажімо так,» взаємну нелюбов «Єрмака/Подоляка і Тимошенко», — пише експерт.

Така ситуація очевидна пішла на користь Чернишову, який де-факто став основним спікером проекту «Велике будівництво» і одним із основних його бенефіціарів. Чернишов відповідає за соціальні об’єкти (школи, садочки, лікарні), завдяки чому має вплив на регіональні еліти. І це при тому, що ситуація з проектом для нього близька до провальної. Мінрегіон рапортує про 89% готовності об’єктів «Великого будівництва», але ЗМІ проаналізували дані офіційного сайту програми і пишуть, що загальна готовність складає всього 64%. Складається враження, що керівництво Мінрегіону вводить в оману не тільки суспільство, але і особисто президента Володимира Зеленського, адже різниця між 64% і 89% — складає вагомі 25% від загального обсягу робіт», — зазначив експерт.

Гаврилечко також додав, що «Чернишов, який орієнтується безпосередньо на Єрмака, хоче свій провал із «Великим будівництвом» обернути в отримання доступу до ще більшої кількості потоків. Адже скандал, що розкрився — це війна всередині вертикалі, де Єрмак, Подоляк, Чернишов і компанія намагаються зменшити вплив Тимошенко, Голика і Кубракова».

Всі ці війни за схеми і розпил потоків між групами впливу в найближчому оточенні президента не тільки «закатують в асфальт» проект «Велике будівництво» і гроші з «Ковідного фонду», але вводять в оману Президента і обвалюють його рейтинг. Цікаво, які висновки зробить президент? Особливо якщо врахувати, що Чернишов вже досить ефективно заблокував ще одну президентську ініціативу, а саме — містобудівну реформу … Чекаємо якнайшвидшого голосування в Раді закону про інтерпеляцію? » — підсумував Гаврилечко.

Нагадаємо, раніше колишній радник глави Офісу Президента Ігор Уманський заявив, що до 40% грошей, виділених на проект «Велике будівництво», було розкрадено. Сума викраденого, за його словами, майже дорівнює 35 млрд грн, які були виділені на будівництво доріг з «Ковідного фонду».