Monday, January 25, 2021
Власть
23.11.2020

Байден призначить свого давнього радника Блінкена держсекретарем США

Джо Байден, який оголосив про свою перемогу на виборах президента США, визначився з кандидатурами на пост держсекретаря і радника з нацбезпеки, повідомляє Bloomberg з посиланням на обізнані джерела.

Повідомляє Інтерфакс Україна.

За їхніми даними, Байден має намір призначити свого давнього радника Ентоні Блінкена держсекретарем США.

Тим часом, радником з нацбезпеки, ймовірно, стане один із найближчих помічників Гілларі Клінтон – Джейк Салліван.

Оголошення очікується у вівторок, зазначили співрозмовники агентства.

І 43-річний Салліван, і 58-річний Блінкен служили радниками Байдена з питань національної безпеки, коли той був віце-президентом США.

Блінкен вважався одним із провідних кандидатів на пост глави Держдепу. Після служби радником віце-президента з національної безпеки він був підвищений до заступника держсекретаря при президенті Бараку Обамі.

Раніше повідомлялося, що перші призначення в свою адміністрацію кандидат в президенти США Джо Байден може зробити вже найближчого вівторка.

“Про перші призначення обраного президента США ви дізнаєтеся у вівторок”, – повідомив у неділю в ефірі американського телеканалу ABC глава штабу кандидата Рон Клайн.

При цьому він відмовився говорити, про які саме призначення йдеться.

Вибори в США відбулися 3 листопада. Більшість голосів вже підраховано, але офіційні результати обробки бюлетенів у штатах будуть відомі пізніше. Однак, на підставі наявних даних, 7 листопада провідні американські ЗМІ спрогнозували перемогу Байдена на виборах президента. Сам Байден також у зверненні до народу США оголосив себе переможцем виборів, з успіхом на них його привітали багато світових лідерів.

Республіканець Дональд Трамп, який обвинуватив демократів у шахрайстві і в тому, що вони “вкрали” у нього перемогу, не визнає поразки. Він ініціював низку судових позовів з метою добитися перегляду результатів голосування в кількох штатах.