Saturday, February 27, 2021
Киевские новости
01.02.2021

Дмитро Білоцерковець: Гостиний двір, або «кидок» міністра культури Ткаченко

Стратити не можна помилувати — Гостиний Двір, або «кидок» міністра культури Ткаченко.

Гостиний двір — об’єкт, який не потребує представлення. Це одна з візитівок столиці.

Час боротьби киян за його порятунок вимірюється не одним роком. На сьогоднішній день об’єкт знаходиться в незадовільному стані. Фактично об’єкт руйнується. Спостерігаючи катастрофічну ситуацію з серцем Подолу і пасивне ставлення вже декількох складів Кабінету міністрів, місто включилось в активну фазу боротьби за його порятунок. З 2017-2018 років ми б’ємося за те, щоб об’єкт передали на баланс Києва.

Что будет с Гостиным двором в Киеве - рабочая группа приготовит варианты |  СЕГОДНЯ

Громада спільно з Київрадою створила майданчик для дискусії щодо функціональності об’єкту на базі профільної комісії. Місто готове здійснити реконструкцію Гостиного двору, створити в ньому громадський простір, музей Києва, розмістити інші експозиції, які вже були обговорені з громадськістю, з Києво-Могилянською академією.

Підготувавши всі необхідні документи для передачі Гостиного двору на баланс столиці, ми зіштовхнулись лише з однією проблемою — відсутністю політичної волі рятувати об’єкт культурної спадщини. Здавалося б, після спілкування з нинішнім складом Кабінету міністрів вдалося їх переконати якомога швидше почати діяти. Прем’єр-міністр дійсно виніс питання передачі Гостиного на засідання Уряду. Перед цим були отримані всі погодження в необхідних міністерствах.

Міністр культури, пан Ткаченко, знав про всі ініціативи. Коли нарешті це питання було винесено на засідання Уряду, несподівано міністр культури Ткаченко проявив ініціативу і вперше приділив увагу Гостиному. Його ініціатива полягала у вимозі до міста розмістити три музеї на території об’єкта.

Цю вимогу стороною Ткаченка було запропоновано оформити у вигляді меморандуму. Місто погодилося підписати запропонований міністром культури драфт меморандуму, адже термінова необхідність консервації об’єкта є першочерговим завданням.

Після підписання меморандуму з боку мера столиці документ був оперативно переданий панові Ткаченко… але несподівано загублений. Після повторної передачі підписаного документа запанувала мовчанка…

Так тривало, поки місто не дізналось про дивну ініціативу міністра. Ним було відправлено лист на ім’я прем’єр-міністра з метою отримати Гостиний двір на баланс Міністерства культури.

Це, як мінімум, дивний крок, який, м’яко кажучи, показує непослідовність дій Ткаченка. Таке відчуття, що всі його дії спрямовані просто на затягування часу, а, можливо, підіграють комусь ще, хто має свої «види» на об’єкт. Нагадаю, незважаючи на те, що об’єкт раніше був повернутий під управління державою, охороняти і контролювати його продовжує невстановлена структура.

Крім того, хочу акцентувати, що у Міністерства культури та держави в обличчі Державного управління справами на балансі є значна кількістю об’єктів культурної спадщини, які потребують фінансування та масштабної реконструкції.

До прикладу, «Мистецький арсенал» може бути місцем розвітку музейного простору, та втілення в життя ідей пана Ткаченко.

Наразі чекаємо на позицію Кабінету міністрів, який найближчим часом має взяти на себе відповідальність та поставити крапку в цій несподіваній суперечці.

Джерело: https://www.facebook.com/dbelotserkovets/posts/3887454607988169