Вторник, 26 октября, 2021
Новости
23.09.2021

Херсонщина протестує проти закриття шкіл та лікарень

Усе більше й більше жителів Херсонщини рішуче виступають проти закриття шкіл та лікарень регіону. Під зверненням до місцевої влади та Кабміну ПРОТИ ЗАКРИТТЯ ШКІЛ ТА ЛІКАРЕНЬ вже підписалось більше 5000 жителів Громад.  Як було відмічено на недавній прес-конференції у Києві https://bit.ly/3nPNgi4, в області склалася  жахлива ситуація з соціальною інфраструктурою: до 2027 року тут планується із 291 шкіл-ліцеїв (де діти можуть навчатися в 10-11 (12) классах) залишити лише 45. А з 23 районних лікарень зберегти лише 8 зі статусом опорної, і це на більш ніж міліонне населення області.

«Усі ці закриття названі “оптимізацією” закладів освіти та медицини. – відмічає ініціатор звернень і лідер «Національної платформи» Катерина Одарченко. — На практиці — це ніщо інше, як обмеження доступу громадян до повної загальної середньої освіти (навчання у школах-ліцеях) і якісної та своєчасної медицини. Якщо “оптимізація” продовжуватиметься, то більшість дітей області не матимуть змоги навчатися в 10-11 (12) класах, а більшість мешканців сіл не будуть отримувати швидку медичну допомогу, яка за законом повинна надаватися протягом 60 хвилин».  

Вирішення проблеми на системному рівні політикиня бачить у зміні підходів до фінансування утримання шкіл через датування не тільки із місцевих бюджетів, та введення страхової медицини щоб забезпечити фінансування для усіх громадян на одному рівні. Але конкретну ситуацію на Херсонщині, як вважає Одарченко, можна виправити через збереження ще двох опорних лікарень з двох боків Дніпра – у Горностаївці та Великій Олександрівці, як і підтримати з держбюджету ще кілька сільських шкіл зі старшими класами, а не 10 на 18 громад.

З цього приводу «Національна платформа» розгортає широку кампанію по збереженню сільської соціальної інфраструктури. І вже звернулась до усіх парламентських сил: «Поза залежністю від всіх політичних ідеологій, ми повинні захищати конституційні права людей, тому я закликаю усі партійні об’єднання, а також Кабмін підтримати Херсонщину, та жителів сільських Громад України».