Суббота, 28 мая, 2022
Главные новости
16.11.2021

Дмитро Білоцерківець: законопроект про столицю – узурпація влади

Законопроект про столицю, який Рада має намір розглянути 18 листопада, суперечить Конституції та дає партії “Слуга народу” можливість узурпувати владу в Києві, заявив на своїй сторінці у Facebook депутат Київради від партії “УДАР Віталія Кличка” Дмитро Білоцерковець.

“Слуги” обрали шлях до авторитаризму замість поразки на майбутніх виборах у Києві та хочуть відібрати у киян їхнє місто. З порушенням регламенту “Слуги народу” зважилися винести до сесійної зали законопроект №2143-3 “Про місто Київ – столицю України” і планують прийняти його поспіхом вже цього четверга. Хоча він порушує Конституцію, закон України “Про місцеве самоврядування в Україні” та Європейську хартію місцевого самоврядування. Ці документи забезпечують баланси влади, і їхнє порушення веде до авторитаризму”, – написав Білоцерковець.

Законопроект відкладає вибори до районних рад, тоді як райдержадміністрації існуватимуть до 2025 року, додав він.

“У перехідний період, який може зайняти до 2025 року, вертикаль центральної влади узурпує владу в районах. РДА продовжують своє існування до моменту створення районних виконкомів. Вони підпорядковуватимуться голові КМДА. А проведення виборів до районних рад відстрочено до 2025 року. Для політичної боротьби у тексті законопроекту теза про створення райрад озвучена, але провести вибори буде неможливо до завершення “найскладнішої” процедури узгодження меж районів з Кабінетом Міністрів. Це узурпація влади”, – написав депутат від УДАРу.

Політик вважає, що законопроект навмисно прописаний так, щоби ще до 2025 року не проводити вибори до районних рад.

“Фактично автори цього драфту законопроекту зробили все, щоб “слуги” в жодному разі не отримали непередбачувані результати виборів до районних рад до 2025 року. А знаєте чому? Тому що результати соціологічних опитувань свідчать – мінімум у трьох із 10 районів “слуги” не матимуть змогу подолати навіть бар’єр 5%”, – заявив Білоцерковець.

Він закликав партію “Слуга народу” не порушувати Конституцію та Європейську хартію місцевого самоврядування заради політичних вигод.

Цьому передало кілька подій:

У 2003 році Конституційний Суд України вирішив, що Київську міську державну адміністрацію (КМДА) має очолювати особу, яку було обрано міським головою. У листопаді 2010 року четвертий президент України Віктор Янукович розділив ці посади, внаслідок чого мера Леоніда Черновецького на посаді голови міськадміністрації змінив Олександра Попова. 2014 року, після перемоги Кличка на виборах міського голови Києва, п’ятий президент Петро Порошенко призначив його головою КМДА.

У липні 2019 року під час зустрічі з Кличком президент України Володимир Зеленський підтвердив намір розділити повноваження обраного киянами мера та голови КМДА. 4 вересня Кабінет Міністрів погодив звільнення Кличка з посади голови КМДА, але це рішення не було затверджено президентом.

Верховна Рада 3 жовтня 2019 року, понад два роки тому, ухвалила у першому читанні законопроект №2143-3 “Про місто Київ – столицю України”. Він пропонує розділити повноваження та посади київського міського голови та голови КМДА, який “здійснюватиме нагляд за дотриманням Конституції та законів України органами місцевого самоврядування та координуватиме діяльність територіальних органів центральних органів виконавчої влади”.

Навесні – влітку 2021 року публічний конфлікт між Кличком та центральною владою відновився. У травні в Києві розпочалися обшуки на низці комунальних та комерційних підприємств, а також у департаментах КМДА, які тривають досі. У партії УДАР вважають масові обшуки у столиці тиском та спробою дискредитації Кличка та його політсили.

У серпні Кличко заявив про спробу дискредитувати його, усунути з посади голови КМДА та змінити на “залітного ставленика”. Цього ж місяця у ЗМІ з’явилася інформація, що головою КМДА можуть призначити чинного міністра розвитку громад та територій України Олексія Чернишова, але він її спростував.

19 жовтня Кличко та Зеленський зустрілися в Офісі президента – за словами Кличка, вперше за останній рік. За інформацією ЗМІ, на зустрічі був присутній Чернишов.

20 жовтня парламентський комітет з питань організації державної влади рекомендував Верховній Раді ухвалити законопроект про столицю у другому читанні та в цілому.

Нардеп від “Слуги народу”, член комітету з питань організації державної влади Віталій Безгін зазначив, що Рада розгляне законопроект наприкінці листопада.

Джерело: https://kiev24.com/specreportazh/38609/bilocerkivec-zakonoproekt-pro-stolicyu-uzurpaciya-vladi/