Понедельник, 17 января, 2022
Киевские новости
14.01.2022

Чи стане заступник мера Олексій Кулеба новим головою КМДА? СПЕЦПРОЕКТ

У перші дні року з’явилась інсайдерська інформація, що начебто на посаду голови КМДА замість Віталія Кличка Офіс президента готує діючого заступника мера Олексія Кулебу. Це стане можливим у випадку, якщо парламент проголосує за законопроект №2143-3 «Про місто Київ – столицю України». Хто такий Олексій Кулеба та які він має шанси очолити виконавчу владу у столиці.

Варто зазначити, що голосування самого законопроекту поки під загрозою – адже у «Слуг народу» тепер розділ і блукання, немає однієї на всіх партійної позиції, а відтак, і голосів бракує. Лобісти намагалися вмовити підтримати документ фракцію «За майбутнє», проте там дали відкоша. Як би то не було, пропхати закон сподіваються, як і зміни до Конституції України в питанні децентралізації, відтак, до кандидата придивляються.

Раніше ми розповідали, що на посаду голови КМДА в Офісі президента мали кілька кандидатур, серед яких міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов. Останній після того, як почали обговорювати його кандидатуру на посаду дав задньої та сказав, що покидати роботу в уряді не планує.

Про наміри призначити головою КМДА першого заступника голови Київської міської державної адміністрації з питань здійснення самоврядних повноважень Олексія Кулебу у ЗМІ повідомляли з посиланням на джерела у партії «Слуга народу».

38-ми річний заступник Віталія Кличка до призначення у 2021 році на посаду був аспірантом Національної академії державного управління при Президентові України, займався підприємницькою діяльністю та був позаштатним радником генерального директора КП «Плесо». А з листопада 2019 року до січня 2021 року був директором Департаменту міського благоустрою.

Олексій Кулеба як одночасно голова адміністративної комісії при КМДА курував роботою інспекторів, які перевіряли в зимовий період приватних підприємців, щоб ті прибирали сніг та кригу.

«Балансоутримувачі зобов’язані прибирати на своїх ділянках. Якщо уникають – адмінкомісія накладає штраф. За 2021 рік ми розглянули майже 3,4 тисячі протоколів та наклали стягнень на суму близько 4 млн грн. Для порівняння: у 2020-му ця цифра була значно меншою – 2,6 млн грн», – розповідав Олексій Кулеба.

Адміністративна комісія під його керівництвом провела за 2021 рік 27 засідань. Із загальної кількості розглянутих протоколів – понад 50% стосувались порушень у сфері благоустрою: неприбране сміття, неогороджені розриття, відкриті люки тощо, розглянули 2,3 тис. протоколів та поповнили за рахунок цього бюджет на 2,4 млн грн.

Ще один напрямок відповідальності Олексія Кулеби – запровадження проектів та програм, а також реалізація заходів, що забезпечують безбар’єрність та вільний доступ людей з обмеженими фізичними можливостями до об’єктів інфраструктури міста.

«Кожен публічний простір має бути пристосований до всіх груп населення. Понижені бордюри, пандуси, тактильна плитка – безумовно, важливі, але це лише одна зі складових частин широкого філософського поняття безбар’єрності. Ми прагнемо до того, щоб кожне рішення в місті ухвалювалось із урахуванням інклюзії та принципів універсального дизайну», – коментував Олексій Кулеба.

Він розповідав, що у столиці проживають понад 160 тисяч людей із інвалідністю, із них майже 12 тисяч – діти до 18 років. Відтак, міський комітет доступності, щоб у кожному департаменті, комунальному підприємстві, в усіх РДА були визначені відповідальні за напрям роботи з безбар’єрності.

«Ми перезавантажуємо роботу комітету доступності та оновлюємо склад районних комітетів. Туди максимально мають бути долучені представники громадських організацій, які безпосередньо працюють із людьми з інвалідністю. Чути, враховувати, дослухатись. Нічого для нас без нас – так звучить важливий меседж у темі інклюзії, і ми націлені його неухильно дотримуватися», – додав перший заступник голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень.

Перед новим 2022 роком Олексій Кулеба відзвітував про знесення МАФів у місті, що є болючою темою для підприємців, які в них торгували, однак на думку мерії, виграшним рішенням з метою благоустрою. Бо на звільнених територіях обіцяють створювати зелені зони.

Водночас, Кулеба проводить зустрічі з представниками бізнес-спільноти та банками-партнерами, що беруть участь у реалізації програм підтримки підприємництва міста.

«Муніципальна програма підтримки бізнесу діє з 2017-го, але саме під час карантинних обмежень ми суттєво збільшили її фінансування. У підприємців є можливість отримати кредит на розвиток бізнесу до 50 млн грн. 99% від процентної ставки компенсує місто. Це дієвий інструмент для створення нових робочих місць, збільшення надходжень до бюджету. Цей напрям для нас пріоритетний. Ми й надалі будемо максимально підтримувати самозайнятих киян, стимулювати малий та середній бізнес», – прокоментував Олексій Кулеба.

За програмою фінансово-кредитної підтримки у 2021 році майже 300 підприємств малого та середнього бізнесу в столиці отримали кредити за мінімальною ставкою. Сума позик склала майже 1 млрд грн.

Наступна сфера відповідальності – зведення триповерхового центру для безпритульних тварин з ветеринарною клінікою та карантинним блоком. На реалізацію проекту у Дарницькому районі на вулиці Автопарковій з бюджету міста направили 27,5 млн грн.

«Муніципальний центр надзвичайно потрібен у Києві. Столиця – центр України, і ми маємо бути взірцем гуманного поводження із тваринами. У сучасній клініці отримати комплексну допомогу зможуть як безпритульні, так і власницькі тварини. Важливо, щоб будівництво не зупинялось. Місто зробить все можливе, аби фінансування на наступний рік, а це орієнтовно 35 млн грн, було виділено з бюджету столиці вчасно», – зазначив Олексій Кулеба.  

Після появи у ЗМІ публікацій про те, що ОП придивився на Кулебу та готує його на посаду голови КМДА, заступник Кличка написав на своїй сторінці у соцмережі так:

«Ніколи такого не було, і ось знову. Як кажуть, одружили, не спитавши. Сьогодні прочитав багато повідомлень про своє призначення на нову посаду. Для мене це стало повною несподіванкою. Повідомляю наступне: перебуваю на робочому місці в Київська міська державна адміністрація – КМДА, виконую завдання, поставлені мером столиці Віталієм Володимировичем Кличком. Розмов ні з ким з приводу якихось посад у мене не було».

Водночас, кияни, які прочитали про такі відомості почали вмовляти Олексія Кулебу не відмовлятися від можливості підвищення.

«Це було б чудово! Не відмовляйтеся, як пропонуватимуть», – сказав експерт з містобудування Сергій Петрик.

«Коли людина ефективно працює на своїй посаді, її одразу починають сватати. Тобто висновок – працюєте ефективно», – зазначив голова Громадської ініціативи Олександр Устенко.

Як би воно не було, але виглядає, що і з кандидатами на посаду голови КМДА у нових повноваженнях у «Слуг народу» поки не складається. Перший заступник голови парламенту Олександр Корнієнко обіцяв ухвалити законопроект «Про місто Київ – столицю України» до кінця 2021 року. Але не склалося. Та і в 2022 році депутати голосувати за нову ініціативу не квапляться.

Підготувала Оксана Тупальська

Джерело: https://kiev24.com/miska-politika/41187/chi-stane-zastupnik-mera-oleksij-kuleba-novim-golovoyu-kmda-specproekt/