Понедельник, 11 декабря, 2023
блоги
31.05.2022

Сергій Грабський: чи змінять хід війни американські РСЗВ

Сергій Грабський

Це модульна зброя РСЗР, яка в залежності від типу боєприпасів може змінити дальність та глибину поразки супротивника. Тобто якщо ми говоримо про касетний боєприпас, то пуск 6 ракет вражає ціль на 30 кілометрів, а пуск однієї ракети — на 300-500 кілометрів. Якби в нас у кожній бригаді був би дивізіон таких систем, ситуація на фронті змінилася б кардинально. Ми набагато швидше могли б звільнити окуповані території. Ці РСЗВ будуть для нас дуже вагомим аргументом, тому що дозволять комбіновано завдавати ударів як по тактичній зоні супротивника, так і в глибину його території.

В даний час ракетні комплекси можуть використовувати ракети ATACMS чотирьох типів. З них лише одна (MGM-168A ATACMS Block 4A) несе уламково-фугасну бойову частину. Три інших вироби комплектуються касетними бойовими частинами з уламково-фугасними або іншими суббоєприпасами. Їхня кількість залежить від типу та призначення. Так, 560-кілограмова головна частина ракети MGM-140A несе 950 бойових елементів, тоді як MGM-164A оснащена лише 13 виробами подібного призначення загальною масою 268 кг.Коломієць Ганна

Випускниця Інституту журналістики КНУ ім. Т.Шевченка. До 2022 року працювала редакторкою стрічки новин в міжнародному інформаційному агентстві. Спеціалізується на висвітленні подій суспільно-політичної тематики, а також новинах міжнародної політики. В команді Svoboda.ua з січня 2023 року.

Теги: блоги