Вторник, 30 мая, 2023
Новости
29.07.2022

У рф примусово мобілізовують лікарів

Мобілізованих в рф медиків направлятимуть на тимчасово окуповані території України — бо тал лікарні вщерть переповнені пораненими росіянами.

«Зокрема, у Маріуполь, Луганськ, Донецьк. Медичний персонал нехірургічної спеціальності планується «оптимізувати» для роботи в прифронтових зонах: терапевти — як асистенти хірургів, педіатри — на посадах військових фельдшерів тощо», — повідомляють у Головному управлінні розвідки Міноборони України, пише РБК-Україна.

Зазначається, що пропускна спроможність росіян не розрахована на потік пацієнтів. Це унеможливлює надання якісної медичної допомоги.

Керівництво країни-окупанта ухвалило рішення про проведення мобілізації (зокрема у Москві) медичного персоналу. «Це стосується фахівців майже всіх медичних спеціальностей, утім, основна увага приділяється хірургічному персоналу. Ці заходи відбуваються без широкого розголосу у ЗМІ та серед громадськості», — наголосили в ГУР.

У ГУР зазначають, що водночас «начальник відділу охорони здоров’я Бердянська» колаборант Микола Мірошниченко «проінспектував» службові квартири медичних працівників підприємства «Бердянське територіальне медичне об’єднання».

За підсумками «інспекції» за розпорядженням Мірошниченка залишені квартири медиків будуть перерозподілені серед медичного персоналу, який погодився на співпрацю з окупантами.

«Також в окремих населених пунктах на тимчасово окупованих територіях Донецької області окупанти розміщують автобуси, в яких облаштовані «мобільні медичні поліклініки». Стверджується, що їхнє завдання — приймання хворих з-поміж місцевих жителів. Утім, під час огляду в таких «пунктах» хворих змушують здавати кров для потреб «захисників армії ДНР та російських військовослужбовців, які воюють в Україні», — підсумували в ГУР МО.

Теги: Новости