Понедельник, 29 мая, 2023
Главные новости
05.08.2022

Окупанти викрадають в Енергодарі мирних жителів та везуть до міста вчителів з Криму

Російські окупанти в Енергодарі вимагають від продавців магазинів приймати готівку в рублях та тримають в напрузі місцевих жителів. Наприкінці липня в центрі тимчасово окупованого Енергодара пролунали потужні вибухи біля готелю, в якому російські загарбники організували свій штаб. Що не могло не порадували мирних мешканців. Очевидці повідомляли про детонацію боєприпасів. Про ситуацію в місті дізнаємося з розповіді, опублікованої у Yuzhkanews.city.

Насипали на хвіст російським військовим

«З перших днів, як приперлися, орки засіли там. Там увесь час стояла їхня техніка: БТРи, вантажівки і легковушки всякі. Вони весь час там тусили, навіть кіоск з їжею й напоями відкрили, його на фото добре видно. Орки в своїх новинах пишуть, що там була гуманітарка, так от, це брехня! Ніколи її там не було. Ту, що привозили, везли до мерії, а це зовсім в іншій стороні. Я проходила повз них десь о восьмій годині вечора, там купа вояків відпочивали на лавках і багато машин із Z стояли. Від вибуху в одного з моїх знайомих вилетіли вікна в квартирі. Але він не засмутився. Каже, що збирав по кімнаті осколки й радів, як дитина, що вони (орки) згоріли. Ці вибухи були як музика для наших вух».

На Запорізькій атомній станції ситуація напружена

«На атомній дуже важко. Мій знайомий там працює, кожного разу щось нове розповідає. Орки то стріляють у щось, то обшукують, як на перетині кордонів, то якісь у цивільному одязі з гранатою ходять та провокують працівників. Майже кожного тижня когось викрадають і тримають десь по декілька днів. Добре, коли відпускають, але не всі повертаються. Нещодавно в місті хоронили чоловіка, якого вони майже 2 тижні тримали й катували. У якийсь момент перестаралися, а коли доставили його до лікарні, то виявилося, що травми не сумісні з життям. Окупанти сподіваються у вересні атомну перевести на росатом. Зараз нібито лінію на Криму встановлюють, а перемкнути з української на кримську, кажуть, не важко. Хто зна, що далі буде?»

На осінь привезуть вчителів з Криму

«Знаю, що для дітей працював табір на базі школи, також був відкритий табір у Кирилівці. Знаю, що деякі батьки відправляли дітей у табір в Кирилівку. У мене немає дітей, але я навіть не уявляю, як можна віддати дитину невідомо кому в такий час, та ще й в інше місто. Також відомо, що росіяни планують привезти вчителів з Криму, щоб розпочати новий навчальний рік. Якщо наші воїни до вересня не звільнять нас, то щось таке буде».

Нав’язують сміття з російських рублів

«Все дуже дороге, але є. Відкрили декілька супермаркетів, там начебто дешевше, але я не заходила туди. Майже скрізь ціни написані у двох валютах. Орки примушують продавців приймати лише рублі, але мало хто це робить. Пенсії та інші виплати наша держава виплачує, але ж все на картку. У нас в місті запрацювала рашиська мобільна мережа, багато підприємців завдяки їй вмикають термінали, тому в багатьох магазинах можна розрахуватись карткою. А ті магазини, де лише готівка, то явно руські. Зараз багато людей намагаються їхати, а після обстрілу ще більше. Багато студентів їде звідси. Ми з моїм хлопцем і друзями також збираємо речі».