Суббота, 10 июня, 2023
Новости
05.08.2022

Воєнний експерт вирахував кількість озброєння, необхідного, щоб вигнати російського окупанта

Україні необхідно отримати втричі більше реактивних систем, щоб випхати ворога до кордонів 23 лютого. В цьому переконаний військовий експерт Олег Жданов.

«Якщо ми повинні сформувати фактично новітні Збройні сили на новому озброєнні, яке дасть нам перевагу над російською армією, то, припустимо, по реактивних системах, то треба мати щонайменше три бригади. Три бригади – це десь 54 пускові HIMАRS і їхні аналоги. А в нас на сьогоднішній день, з тим, що прийшло, набирається менше 20», — сказав він в коментарі ТСН.

що Україні потрібно десь чотири бригади, і це по мінімуму. «І, до речі, я беру з того складу Збройних сил, які ми мали на початок війни», — додав він.

«Чотири артилерійські бригади – це десь 72 гармати. І плюс в кожній бригаді, а у нас їх було понад 20, ще по 54 гармати. Це приблизно більше 1000. Тобто артилерійських систем нам потрібно 1200-1300. Плюс до них ще 55 реактивних систем залпового вогню великої потужності, далекобійних. Ось такі цифри», — пояснює військовий експерт.

За словами Жданова, сьогодні в Україні нараховується близько 300 артилерійських систем і близько 20 реактивних систем. Це приблизно 30% того, що потрібно Україні для завоювання переваги на полі бою, вогневого ураження противника.

«Що стосується ведення оборонної операції, так, нам цього вистачає. Боєприпаси ідуть постійно, слава Богу, і ми можемо завдавати вогневе ураження, але в умовах оборонної операції», — підсумував експерт.