Четверг, 07 декабря, 2023
Главные новости
08.08.2022

По Вінниччині вдарили «Кинджалами» — високоточною сучасною зброєю росіян

7 серпня по військових об’єктах у Вінницькій області російські окупанти застосували гіперзвукові ракети повітряного базування Х-47М «Кинджал», повідомляє Оперативний ЗСУ:

«Основним носієм ракет цього типу є винищувач МіГ-31, також можуть застосовуватись бомбардувальники Ту-22М3 та Ту-160. Це найновіший тип ракет, які має на озброєнні росія. Після прийняття на озброєння у 2018 році, їх випущено усього декілька десятків. Бойова частина Х-47М становить 500 кг, швидкість ракети 3500 – понад 12000 км/год».

Із 24 лютого 2022 року зафіксовано лише декілька бойових застосувань ракет цього типу, які противник намагається використовувати по надзвичайно важливих цілях.

У березні росіяни били подібними ракетами по підземним складам в Івано-Франківській області.

Вперше про ракету «Кинджал» стало відомо у березні 2018 року зі звернення Володимира Путіна до Федеральних зборів РФ, пише BBC.

Тоді керівник Кремля представив багато зразків «фантастичної» зброї, яка начебто здатна долати найбільш новітні системи протиповітряної оборони. Але на підтвердження своїх слів російський президент продемонстрував лише комп’ютерну графіку, через що його тодішній виступ багато хто назвав «мультиками».

Частину щодо ракети «Кинджал», утім, на Заході тоді сприйняли цілком серйозно.

Гіперзвуковий ракетний комплекс «Кинджал» вважається глибкою модернізацією одноступеневої твердопаливної ракети 9М723 для комплексу «Іскандер» в авіаційній версії — тобто для запуску з літаків.

«Кинджал» здатний розвивати швидкість 10 махів (це близько 12 тисяч км/год), долати відстань до 2 тис. км і нести ядерні та звичайні боєприпаси.

«Екстраполюючи відомі характеристики 9М723 на авіаційний варіант — дійсно, її дальність перевищує 2 тис. км,. Це зумовлене характеристиками цієї ракети», — пояснював у коментарі BBC військовий експерт, головний редактор російського журналу «Арсенал Батьківщини» Віктор Мураховський.

Водночас ця ракета не є крилатою, на відміну від «Калібрів».

Віктор Мураховський характеризував «Кинджал» як «аеробалістичну» ракету, траєкторія польоту якої підтримується не крилами, а за рахунок високої швидкості.

Завдяки надзвуковій швидкості «Кинджал» вважають ракетою з «пробивними» якостями, що робить її небезпечною для військових кораблів. Вважається, що її можна використовувати проти підземних бункерів та сховищ.

Після удару по Івано-Франківщині навесні російські псевдожурналісти писали про те, що таким чином рф проводить випробування на території України своєї зброї та пишалися шкодою, яку завдали незалежній країні.Мірошник В’ячеслав

Закінчив Київський національий університет культури і мистецтв. У журналістиці - з 2018 року. Працював спортивним оглядачем та займався публіцистикою. У послужному списку також робота на радіо і в друкованому журналі. Зі Svoboda.ua з 2020-го року.