Понедельник, 05 июня, 2023
Культура
19.08.2022

Трагічне мистецтво: житель Харкова фільмує запуск російських ракет

Під постійними обстрілами російських окупантів харків’янин Вадим Беліков винайшов нове хоббі — він фотографує зі свого вікна російські ракети, які летять по мирному місті. Прикрі фоторепортажі створює з червня — постерігаючи за воєнними діями з квартири на Салтівці. Його історію розповіло Суспільне.

«Я просто відчиняв вікно, налаштовував камеру, і коли особливо хмари є, ракета ще не вийшла, але видно, як пішло засвітлення, я натискаю пуск — і виходить», — розповідає фотограф.

У трагічні для Харкова часи майстер не має перешкод, щоб робити свої світлини, бо б’ють по місту регулярно. Навесні ракети летіли з самого ранку. Тепер орки трохи вспокоїлися, але не припиняють обстріли.

«Останні фото ракети, які я встиг спіймати, зробив, коли почув, як спрацювала повітряна тривога: підскочив до вікна і встиг чотири пуски відзняти, бо два пішли, поки я підіймався», — додає він.

Непросте мистецтво не є для Вадима забавою — адже після влучання ракета чинить величезну шкоду мирним жителям. Проте якісне фільмування у майбутньому стане підтвердженням злочинів, які вчинили окупанти. А професійне виконання фіксації фактів дозволить бути максимально переконливими під час доведення злодіянь.