Пятница, 29 сентября, 2023
Главные новости
05.09.2022

Після накладення санкцій на російських акціонерів Альфа-Банку фінустанова міняє назву

Після накладання санкцій на російських акціонерів «Альфа-Банку» НБУ відсторонив їх від управління. Вслід за таким рішенням акціонери українського «Альфа-Банку» ухвалили рішення про перейменування банку на АТ «Сенс Банк» (Sense Bank). Про це повідомила Економічна правда.

Наступним кроком після перейменування стане реєстрація нового статуту. Також НБУ та призначив незалежним довіреним представником болгарського економіста Сімеона Дянкова.

У Альфа-Банку в Україні зберігається 48 млрд грн депозитів фізосіб (6% від усіх депозитів в українських банках) і 24 млрд грн коштів підприємств. Банк обслуговує 2,6 млн фізосіб, 55 тис. юридичних і 88 тис. ФОПів.

Слід зазнаичити, що частка російського капіталу в українській банківській системі в останні роки коливалася від 1% до 11%.

Через зареєстровані на Кіпрі ABH Holdings S.A та ABH Ukraine Limited бенефіціарами банку є російський бізнесмен Андрій Косогов (40,96%), Пьотр Авен (12,4%), Міхаіл Фрідман (32,86%). Також частки мають італійська банківська група UniCredit (9,9%) та Марк Фоундейшен з дослідження ракових захворювань (3,87%), повідомляє НБУ.Сорока Аліна

Закінчила факультет журналістики Львівського державного університету імені Івана Франка. Почала працювати в газетах на Прикарпатті, потім - у Львові. Згодом доєдналась до команди Svoboda.ua.