Воскресенье, 24 сентября, 2023
Новости
06.09.2022

Відома умова, за якої Україна може піти на перемовини з кремлем

Іти на перемовини з кремлем можна буде після звільнення від російських окупантів Херсонської області. Про це повідомив директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик в коментарі Ukrayina.pl.

«Говорити тепер про якусь велику мирну угоду між Україною і росією передчасно. Сторони не готові до такої угоди на етапі, коли жодна з них не досягла тактичних і стратегічних цілей. І Київ, і москва вважають, що час працює на них.

Україна хоче звільнити якомога більше територій Півдня, не дати просунутися ворогові на Сході, деблокувати Харківщину і заодно зменшити ризик завдання безпосередніх артилерійських ударів по Харкову та принаймні гарантувати безпеку Запорізької АЕС. Якщо ми досягнемо цих тактичних цілей, то, відповідно, зможемо говорити про певну оперативну паузу. Це не означає досягнення мирної угоди, це означає зниження інтенсивності бойових дій, на що Київ гіпотетично може піти», — сказав Кулик.

Експерт додав, що Туреччина, яка надає майданчик для переговорів отримує економічні зиски:

«Туреччина істотно виграє від зернової угоди, оскільки перетворюється на такий собі торговельний зерновий хаб. І саме Ердоган вирішуватиме, яка країна регіону Близького Сходу чи Північної Африки отримає зерно. А це означає, що буде політичний діалог з Лівією, Йорданією, Єгиптом та іншими країнами, які потребують українського зерна. І саме через Туреччину воно йтиме». Мірошник В’ячеслав

Закінчив Київський національий університет культури і мистецтв. У журналістиці - з 2018 року. Працював спортивним оглядачем та займався публіцистикою. У послужному списку також робота на радіо і в друкованому журналі. Зі Svoboda.ua з 2020-го року.