Понедельник, 11 декабря, 2023
Киевские новости
13.10.2022

Кінець залізобетонній монобільшісті «команди Ігоря Сапожка»: депутати трьох фракцій створили депутатську групу «Конструктив»

Інформацію про створення депутатської групи на останній хвилині чергової сесії, що відбулася 11 жовтня, зачитав міський голова Ігор Сапожко. Повідомлення було настільки швидким, що важко було зрозуміти, хто персонально входить в групу і хто є головою групи (інформація про голову групи та партійну належність депутатів взагалі не була озвучена під час сесії). Довелось уточнювати інформацію у самих депутатів. Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомили Вrovarymedia.

Отже, депутатська група «Конструктив» складається з депутатів трьох фракцій: «За Майбутнє», «Слуга народу» та «Рідний дім». Персонально до групи увійшли наступні депутати:

Олена Дудар – голова депутатської групи, членкиня партії та фракції «За майбутнє»

Ілля Завадський – голова фракції «Слуга народу», позапартійний

Олександр Казаков – фракція «Рідний дім», позапартійний

Вікторія Коваленко – голова фракції «Рідний дім», позапартійна

Тетяна Ковкрак – членкиня партії та фракції «За майбутнє»

Ігор Коломієць – фракція «Слуга народу», позапартійний

Світлана Потрясаєва – фракція «Слуга народу», позапартійна

Євгеній Сірик – член партії та фракції «За майбутнє»

Максим Ткаченко – фракція «Рідний дім», позапартійний

Сергій Шапран – член партії та голова фракції «За майбутнє»

З першого погляду дивує «партійна конфігурація» групи: з досвіду голосувань в міській раді рада умовно ділилась на «промерську більшість» і «опозицію». Тому у принципових питаннях фракції «Слуга народу» та «Рідний дім» майже завжди голосували разом з провладною більшістю, фракції «За майбутнє», «Голос» та «2/5 ЄС» зазвичай підтримували «іншу позицію». Те, що депутати від «Голосу» та «ЄС» не приєднались до групи не означає, що у них немає таких намірів (створення групи відбулось дещо раптово).

Створення депутатських груп не є чимось новим для Броварської міської ради, отже, з досвіду минулих каденцій можемо поміркувати, з якою метою створена нова депутатська група і наскільки це ефективно.

Звісно, найголовніша мета – група депутатів не погоджується із роллю «рядового депутата» або «одного з монобільшості» і бажають посилити свою суб’єктність при ухваленні рішень. В минулій каденції було створено дві депутатських групи і обидві – успішно: у вересні 2019 року було оголошено про створення групи «Рідне місто», до якої увійшло 5 позафракційних депутатів. А у вересні 2020 року утворилась група «Голос» з 7-х депутатів трьох фракцій та позафракційних депутатів. Обидві групи в подальшому сформували партійний список для балотування на місцевих виборах, а «Голос» навіть створив однойменну фракцію в раді наступної каденції. Поки що група «Конструктив» з 10-х депутатів – найбільша в історії БМР.

З досвіду цих двох депутатських груп зрозуміло, що депутатські групи діють набагато ефективніше, ніж звичайні фракції. Наприклад, в минулій каденції депутати від «Голосу» проявили «політичну волю» при ухваленні бюджету і відмовились голосувати за бюджет 2021 року, якщо до бюджету не будуть внесена стаття витрат на оздоровлення дітей з інвалідністю та дітей-сиріт, а також капремонту двох вулиць старого міста. І були «почуті»: правки до бюджету не лише були внесені, але й реально виконані у наступному році.

Щодо групи «Рідне місто», то «торг» між ними та владою почався задовго до офіційного створення групи і був вельми вдалим для депутатів групи. Головною (але не єдиною) вимогою депутатів групи було будівництво нового стадіону та створення КП «МФК «Бровари», керівником якого став депутат від групи Максим Семенов. Хоча діяльність групи була активною, невдале балотування від «Команди Пальчевського» на перших виборах пересварило колишніх партнерів: на повторних місцевих виборах члени команди вже балотувались від різних команд.

Таким чином депутатська група потенційно має більше шансів на просування власного бачення розвитку громади і реалізацію конкретних проєктів. Але для цього потрібно 1. Напрацювати таке бачення 2. Дійти згоди щодо шляхів реалізації конкретних проєктів. Все ж таки, 10 депутатів – це чимало, враховуючи наші політичні традиції «де два українця, там 3 гетьмани».

Отже, у що виллється створення депутатської групи і які конкретні цілі мають депутати групи, поки що незрозуміло. Але «базова річ демократії» – це КОНКУРЕНТНА ПОЛІТИКА. Немає нічого більш безнадійного та вкрай неефективного, ніж «залізобетонна монобільшість «Команди Ігоря Сапожка», де депутатам відводиться роль статистів у «безумовній та без запитань» підтримці «політики партії».

Сподіваємось, що на сесіях не буде так безнадійно сумно, і так безнадійно соромно за «безсловесних депутатів».

П.С: «ставлення» міського голови до створення нової групи чітко видно по тому, з яким «ентузіазмом» він зачитує повідомлення). Також варто додати, що під час проведення сесії, праворуч від міського голови весь час знаходилась його дружина, яка являється депутатом облради, та взагалі не має права там знаходитись. Досить дивний сімейний підряд.Петренко Ігор

Автор аналітичних статей та інтерв'ю про українську політику і культуру. Активний учасник Революції Гідності. Цікавиться новинною журналістикою та геополітикою. Зі Svoboda.ua з початку заснування.