Суббота, 20 апреля, 2024
Война
18.08.2023

Лукашенко заявив, що Білорусь готова застосувати ядерну зброю

Президент Олександр Лукашенко заявив у четвер, що Білорусь готова використати ядерну зброю, надану близьким союзником Росією, перед обличчям зовнішньої «агресії», оскільки напруга навколо кордонів країни з країнами НАТО зростає.

Мінськ відіграв ключову роль у війні Росії в Україні, причому Москва використовувала Білорусь як один зі своїх стартових майданчиків для вторгнення на початку 2022 року, тоді як спільні російсько-білоруські військові навчання протягом останнього року викликали побоювання, що білоруські війська можуть приєднатися до російських сил у конфлікт.

За словами путіна , у червні російські ядерні боєголовки були доставлені до Білорусі для «стримування» .

В інтерв’ю державному інформаційному агентству Белта Лукашенко заявив, що Білорусь «ніколи не втягнеться в цю війну», якщо українці не перетнуть її кордон. Але додав: «Ми продовжимо допомагати Росії, вони наш союзник».

Він також попередив, що в разі провокацій – особливо з боку сусідніх країн НАТО, таких як Польща, Литва та Латвія – Білорусь «негайно відповість усім, що у нас є», включаючи ядерну зброю.

Незрозуміло, скільки російського ядерного арсеналу нещодавно було перевезено до Білорусі, і офіційні особи США та Заходу публічно не підтвердили, що будь-яка зброя була передана, хоча високопосадовці з Розвідувального управління оборони США (DIA) заявили, що у них «не було жодних причин для цього». Сумніваюсь», – твердження Путіна.

Під час інтерв’ю Лукашенко сказав, що якщо Білорусь буде атакувана, «ми не будемо зволікати, чекати і все інше. Ми використаємо весь арсенал нашої зброї для стримування».

«Ми привезли сюди ядерну зброю не для того, щоб когось налякати», — додав він. «Так, ядерна зброя є сильним фактором стримування. Але це тактична ядерна зброя, а не стратегічна. Тому ми їх використаємо негайно, як тільки проти нас почнеться агресія».

У липні високопоставлені чиновники DIA заявили, що вони не вірять, що Лукашенко матиме будь-який контроль над арсеналом, який, швидше за все, буде повністю контролюватися Росією.

Останні коментарі Лукашенка прозвучали на тлі того, що ситуація з безпекою в Європі стає все більш нестабільною, а північні сусіди Білорусі переживають через присутність російської групи найманців Вагнера , яка дислокується в Білорусі після її короткочасного повстання в Росії на початку цього літа.Петренко Ігор

Автор аналітичних статей та інтерв'ю про українську політику і культуру. Активний учасник Революції Гідності. Цікавиться новинною журналістикою та геополітикою. Зі Svoboda.ua з початку заснування.