Вторник, 23 апреля, 2024
За границей
18.08.2023

Тисячі людей евакуювали через лісові пожежі, що охопили іспанський острів Тенеріфе

Понад 3000 людей були евакуйовані з середи, оскільки лісові пожежі продовжують охоплювати іспанський Канарський острів Тенеріфе, популярне туристичне місце, йдеться в заяві влади регіону.

Наразі вогонь охопив близько 2600 гектарів (приблизно 6424 акри), і лідер регіону Фернандо Клавіхо заявив у середу ввечері, що пожежі «вийшли з-під контролю». У четвер він сказав, що не виключена нова евакуація.

«Це, мабуть, найскладніша пожежа, яку ми мали на Канарських островах за останні 40 років», — сказав Клавіхо журналістам на прес-конференції в четвер, повідомляють місцеві ЗМІ.

Понад 370 чоловік персоналу та 17 протипожежних літаків були задіяні для боротьби з вогнем, йдеться в заяві регіональної влади в четвер.

На Тенеріфе було особливо спекотно у вихідні та в першій половині цього тижня з температурою в середині 30 градусів за Цельсієм, що вище середнього для цієї пори року.

Цього року лісові пожежі вирували в багатьох частинах світу, включаючи Північну Африку , Гаваї, Канаду та Європу .

Лісові пожежники працюють над гасінням лісової пожежі в Арафо на острові Тенеріфе, Канарські острови, Іспанія, 16 серпня 2023 року.

Лісові пожежники працюють над гасінням лісової пожежі в Арафо на острові Тенеріфе. 

Понад 370 чоловік особового складу та 17 протипожежних літаків були задіяні для гасіння пожежі.

Екстремальна спека знову зростає в Європі і, як очікується, наступного тижня досягне свого піку на потенційно рекордних рівнях.

У Франції влада оголосила помаранчеве попередження про спеку в 19 департаментах на п’ятницю, оскільки очікується, що температура підніметься вище 35 градусів за Цельсієм.

Попередження національного метеорологічного агентства Франції Météo France в основному стосуються департаментів у центрі країни.

За даними команди прогнозів погоди CNN, температура в Європі почне підвищуватися на Піренейському півострові цими вихідними, поширюючись на Центральну Європу протягом більшої частини наступного тижня.

Пік в Іспанії очікується з неділі по вівторок. Температура наближається до 45 градусів за Цельсієм у типових південних гарячих точках, у районах навколо Мадрида, ймовірно, досягне 40 градусів за Цельсієм.

Пік у Франції очікується між вівторком і середою. На півдні очікується до 40 градусів за Цельсієм.

До середини та кінця тижня спека пошириться на центральну та східну частини Європи. Незважаючи на те, що пік температури в Іспанії та Франції припадає на початок-середину тижня, вона залишатиметься вище середнього протягом усього тижня, перш ніж нарешті почнеться деяке полегшення у п’ятницю та на вихідних.

У міру прискорення кліматичної кризи, спричиненої діяльністю людини, вчені зрозуміли, що екстремальні погодні явища, такі як хвилі спеки та шторми, ставатимуть частішими та інтенсивнішими.Коломієць Ганна

Випускниця Інституту журналістики КНУ ім. Т.Шевченка. До 2022 року працювала редакторкою стрічки новин в міжнародному інформаційному агентстві. Спеціалізується на висвітленні подій суспільно-політичної тематики, а також новинах міжнародної політики. В команді Svoboda.ua з січня 2023 року.