Понедельник, 24 июня, 2024
Здоровье
23.08.2023

Медики назвали дієту під час вагітності, яка покращує когнітивні та соціальні здібності дітей в майбутньому

Відповідно до нового рандомізованого клінічного дослідження, матері, які дотримувалися середземноморської дієти під час вагітності, покращили когнітивний, соціальний та емоційний розвиток своїх дітей у віці 2 років порівняно з дітьми, чиї матері не дотримувалися дієти.

«У 2 роки мозок дітей збирає деякі переваги, які вони отримали від адекватного харчування під час внутрішньоутробного життя», — сказав доктор Мігель Мартінес-Гонсалес, професор профілактичної медицини та охорони здоров’я в Університеті Наварри в Памплоні. Іспанія, в електронному листі. Він не брав участі в дослідженні.

«Жодна інша дієтична модель не має такого вражаючого накопичення наукових доказів, як традиційна середземноморська дієта», — сказав Мартінес-Гонсалес, який також є ад’юнкт-професором дієтології в Школі громадської охорони здоров’я Гарвардського університету імені Чана в Бостоні.

Дослідження показали, що середземноморська дієта, яка включає просту рослинну кухню, знижує ризик  діабету ,  високого рівня холестерину,  деменції,  втрати пам’яті,  депресії, зміцнює кістки ,  здоровіше серце  та  продовжує життя.

Згідно з дослідженням, опублікованим у вівторок у JAMA Network Open , діти матерів, які ходили на курси зі зниження стресу під час вагітності, також мали вищі показники соціального та емоційного благополуччя в ранньому віці порівняно з дітьми матерів, які не проходили навчання .

«Стрес — це не просто почуття, це почуття, яке відлунням проходить через нашу ендокринну, нервову та імунну системи», — сказав д-р Девід Кац, фахівець із профілактики та медицини способу життя.

«Стрес змінює рівень гормонів, і ми не повинні дивуватися, дізнавшись, що коливання материнських гормонів впливають на розвиток і здоров’я плоду та новонародженого», — сказав Кац.

«Я сподіваюся, що це дослідження дасть людям глибоку вдячність за те, яка неймовірна можливість використовувати спосіб життя як ліки під час вагітності, щоб дати нашим новонародженим найкращий старт у житті».Сорока Аліна

Закінчила факультет журналістики Львівського державного університету імені Івана Франка. Почала працювати в газетах на Прикарпатті, потім - у Львові. Згодом доєдналась до команди Svoboda.ua.