Вторник, 23 апреля, 2024
Экономика
24.08.2023

Для досягнення енергетичної незалежності Україні потрібна комплексна політика. Експерт Кацуба назвав 5 ключових напрямків

У України відсутня реалістична енергетична стратегія, а щоб досягти енергетичної незалежності, потрібна чітка та послідовна державна політика, політична воля, величезні інвестиції.

Про це у своїй колонці до Дня незалежності пише експерт у сфері енергетики Олександр Кацуба.

На думку автора, для досягнення реальної енергетичної незалежності Україна має зосередитися на 5 ключових напрямках.

Перший — знизити залежність України від викопного палива. І — як мінімум — від імпортного викопного палива. Бо саме імпорт вимиває гроші з країни та змушує будувати складні політичні, економічні й технологічні конструкції, щоб отримати достатньо газу, нафти, вугілля, продуктів переробки. Також саме викопне паливо головним джерелом забруднення й довгострокових екологічних і кліматичних проблем.

Другий напрямок — підвищення енергоефективності економіки, комунального господарства та побуту українців. Відбудовувати зруйноване ми маємо вже за новітніми технологіями, які мінімізують споживання енергії.

Третій — забезпечення здорової конкуренції, боротьба з приватними та державними монополіями. Четвертий — інтеграція до європейського енергетичного ринку. Нарешті, п’ятий — інвестиції в освіту і наукові дослідження у сфері енергетики. Без кадрового потенціалу і власних патентів ми не зможемо розвивати критичні для енергетичної незалежності напрямки.

Енергетична незалежність України важлива для всього континенту, а енергетика — це велика частина потенціалу української інтеграції в європейський та світовий економічний простір, ексклюзивна можливість побудувати потужний економічний фундамент національного успіху, резюмує Кацуба.

Олександр Кацуба — український підприємець, експерт у сфері енергетики, власник компанії АЛЬФА ГАЗ.Петренко Ігор

Автор аналітичних статей та інтерв'ю про українську політику і культуру. Активний учасник Революції Гідності. Цікавиться новинною журналістикою та геополітикою. Зі Svoboda.ua з початку заснування.

Теги: Экономика