Вторник, 23 апреля, 2024
За границей
31.08.2023

Пожежа охопила Південну Африку: понад 70 людей загинули, десятки отримали поранення

Щонайменше 73 людини загинули і десятки отримали поранення в результаті пожежі, яка охопила п’ятиповерхову будівлю в центрі Йоганнесбурга, де розташовувалися «сотні» неформальних поселень.

Влада повідомила, що вони переміщалися по будівлі поверх за поверхом, шукаючи вцілілих, витягуючи обвуглені тіла та розкладаючи їх на вулицях. За даними місцевих ЗМІ, ймовірно, загинули діти.

Наразі пожежу ліквідовано, повідомили рятувальники.

Крім загиблих, понад 50 інших людей отримали поранення, повідомив Роберт Мулаудзі, речник екстрених служб міста.

Йоганнесбурзька пожежа

Муніципалітет міста Йоганнесбург

На відео, знятих після спалаху пожежі, видно, як величезне помаранчеве полум’я охоплює нижній поверх будівлі та десятки людей, які стоять на вулиці.

На фотографіях, зроблених у четвер вранці, видно, як глядачі юрмляться навколо вигорілих і огороджених ділянок, розбиті вікна та одяг, розкиданий навколо будівлі.

Причина пожежі залишається незрозумілою, але влада на місці події не вказувала, що вона була навмисною. Пожежа спалахнула близько 1:30 ночі за місцевим часом, коли багато людей усередині будівлі спали.

Це сталося в «викраденій» будівлі в центрі Йоганнесбурга, сказав Мулаудзі, посилаючись на те, що, за його словами, були «сотні» поселень усередині.

Будівля в центрі Йоганнесбурга вранці 31 серпня 2023 року.

Будівля в центрі Йоганнесбурга вранці 31 серпня 2023 року.Мікеле Спатарі/AFP/Getty Images

«Викрадені» будівлі, які можна побачити в багатьох частинах центру Йоганнесбурга, стосуються будівель, покинутих орендодавцями та захоплених бандами чи іншими групами та зданих в оренду переважно мігрантам і південноафриканцям, які не мають коштів дозволити собі інше житло.

Така форма житла часто не відповідає елементарним нормам безпеки. Місцева влада на місці події описала будівлю як неформальне поселення, заявивши, що квартири в будинку, призначені лише для розміщення двох-трьох людей, були розділені на спальні зони для розміщення кількох людей.

«Викрадені будівлі» були засуджені в Південній Африці та були зроблені спроби запровадити правила. Деякі південноафриканці критикували владу за неспроможність вирішити цю проблему.

За останні місяці в Південній Африці сталися інші руйнівні пожежі в неформальних поселеннях по всій країні.Сорока Аліна

Закінчила факультет журналістики Львівського державного університету імені Івана Франка. Почала працювати в газетах на Прикарпатті, потім - у Львові. Згодом доєдналась до команди Svoboda.ua.