Понедельник, 22 июля, 2024
За границей
04.09.2023

Тайфун Хайкуй обрушився на Тайвань: 44 людини отримали поранення, десятки тисяч будинків залишилися без світла


Щонайменше 44 людини отримали поранення, а десятки тисяч будинків залишилися без світла через тайфун «Хайкуй», який пройшов через Тайвань, повідомляє влада.

Шторм обрушився на південно-східне прибережне містечко Донге приблизно о 15:40 за місцевим часом, повідомило Центральне бюро погоди Тайваню. Шторм перетнув острів, а потім покинув сушу о 8 вечора

За даними міністерства внутрішніх справ Тайваню, щонайменше 7113 людей в 11 містах і округах були евакуйовані.

Державний постачальник електроенергії Taipower повідомив, що 48 506 домогосподарств були знеструмлені станом на 22:00 за місцевим часом.

Перед тим, як досягти суші, шторм створював швидкість вітру до 155 кілометрів на годину (96 миль на годину), повідомили в бюро погоди. Столиця Тайбей постраждала від сильних дощів.

Хайкуй став першим тайфуном за чотири роки, який безпосередньо вдарив по Тайваню.

Бюро погоди повідомило, що сильні опади, викликані штормом, можуть спровокувати раптові повені та зсуви. У гірському повіті Хуалянь загальна кількість опадів може перевищувати 500 міліметрів, додають.

Жінка гуляє з парасолькою під час сильного дощу біля порту Су-ао в Ілані, коли Хайкуй виходить на сушу в неділю.

Раніше очікувалося, що тайфун досягне південно-східного міста Тайдун близько 17:00 за місцевим часом у неділю.

Сім округів і міст на півдні та сході Тайваню призупинили навчання та роботу на неділю, згідно з відповідними місцевими органами влади.

Крім того, повіт Юньлінь і околиці Пенху призупинять навчання та роботу з полудня неділі. Міста на південному заході Тайнань і Гаосюн і п’ять округів на острові оголосили, що школи та офіси будуть закриті в понеділок, повідомляє CNA.

246 рейсів на Тайвань і з Тайваню, в основному на внутрішніх або регіональних маршрутах, були затримані або скасовані до 18:00 за місцевим часом у неділю.

У сусідньому Гонконзі повідомляється про щонайменше 86 постраждалих від іншого тайфуну Саола, який обрушився на місто після того, як пройшов через північно-східні Філіппіни.

У суботу влада Гонконгу повідомила, що отримала понад 1500 повідомлень про повалені дерева, 21 випадок повені та два повідомлення про зсуви.

З тих пір цей тайфун послабшав до  тропічного шторму, але залишив за собою сотні скасованих і перерваних рейсів.Коломієць Ганна

Випускниця Інституту журналістики КНУ ім. Т.Шевченка. До 2022 року працювала редакторкою стрічки новин в міжнародному інформаційному агентстві. Спеціалізується на висвітленні подій суспільно-політичної тематики, а також новинах міжнародної політики. В команді Svoboda.ua з січня 2023 року.