Понедельник, 24 июня, 2024
Covid-19
05.09.2023

Перша леді США Джилл Байден захворіла на Covid-19


Білий дім оголосив, що у першої леді Джилл Байден у понеділок позитивний результат тесту на Covid-19.

«Сьогодні ввечері у першої леді був позитивний тест на COVID-19. Зараз вона відчуває лише легкі симптоми. Вона залишиться в їхньому будинку в Рехобот-Біч, штат Делавер», – йдеться в заяві прес-секретаря першої леді Елізабет Александер.

За даними Білого дому, 80-річний президент Джо Байден отримав негативний результат.

Представник адміністрації повідомив, що наразі немає жодних змін у протоколах Білого дому Covid або в розкладі президента.

Діагноз 72-річної першої леді виявився на тлі напруженого тижня для Джо Байдена, який раніше того дня виступив із промовою на День праці у Філадельфії. Президент планує вручити Почесну медаль капітану армії на церемонії в Білому домі у вівторок перед тим, як відправитися на саміт G20 в Індію в четвер.

CNN попросила надати більше деталей про регулярне тестування президента і першої леді на Covid і про те, чи був Джо Байден зі своєю дружиною, коли у неї почалися симптоми Covid.

Минулого літа перша леді дала позитивний результат на Covid-19 під час відпустки в Південній Кароліні в серпні. Президент Джо Байден дав позитивний результат у липні минулого року. В обох спостерігалися випадки відновлення невдовзі після лікування Paxlovid.

Прес-секретар Білого дому Карін Жан-П’єр повідомила журналістам у липні в конференц-залі Білого дому, що кожен, хто зустрічається з президентом, усе ще проходить тест на Covid-19 перед зустріччю після того, як члени делегації президента Ізраїлю Ісаака Герцога дали позитивний результат перед двосторонньою зустріччю. .

«У нас є протоколи тестування, коли хтось зустрічається з президентом», — сказав тоді Жан-П’єр. «Тож можу вам сказати, що кожен, хто зустрічається з президентом, справді проходить тестування. Я згоден. Ми всі так».

Діагноз Джилл Байден стався на тлі відновлення уваги до Covid-19, оскільки світ наближається до четвертого сезону вірусу з моменту появи коронавірусу.

Дані Центру з контролю та профілактики захворювань США, отримані на початку літа, показали незначне збільшення кількості госпіталізацій, відвідувань відділень невідкладної допомоги та позитивних результатів тестів на Covid-19 – хоча це не так високо, як минулого літа.

Загалом, за тиждень, що закінчився 19 серпня, було близько чотирьох нових госпіталізацій на кожні 100 000 людей по всій країні, що вважається низьким, згідно з пороговими значеннями CDC . У семи округах спостерігався високий рівень госпіталізації через Covid-19. Але 117 округів — приблизно 3,6% території країни — перебувають у середньому пороговому показнику. Близько чверті цих округів були у Флориді.

Новий варіант, BA.2.86 , привернув увагу вчених, оскільки він сильно мутований, але поки що він був виявлений лише у невеликої кількості людей у ​​всьому світі. Тим не менш, «це виглядає не дуже добре… з точки зору безперервної еволюції вірусу», — сказав доктор Ерік Топол, кардіолог з Інституту трансляційних досліджень Скріппса. Вірус «продовжує знаходити нові способи кинути виклик людям, знайти нових господарів і повторних господарів, і він невпинний».Наталя Півень

Випускниця факультету журналістики Львівського національного університету ім. І. Франка. Починала із роботи у регіональних ЗМІ. В команді Svoboda.ua з квітня 2022 року.