Вторник, 23 апреля, 2024
За границей
05.09.2023

Єлизавету II вшанували золотою монетою розміром з баскетбольний м’яч вартістю близько 23 мільйонів доларів (Фото)


Виготовлена ​​з майже 8 фунтів золота та приблизно 6426 діамантів, нова монета на честь життя королеви Єлизавети II може бути «одною з найцінніших монет усіх часів».

Фактично, творець цього унікального предмета розкоші оцінив його в «приблизно 23 мільйони доларів».

Оприлюднена в понеділок, за кілька днів до першої річниці смерті королеви Єлизавети , пам’ятна монета в цілому не вважається законним платіжним засобом у Великій Британії (хоча номінали монет, що містяться в малюнку, є). Він був виготовлений Ост-Індською компанією, розкішним брендом стилю життя з правами на назву корпорації, яка колись контролювала великі частини Британської імперії.

У прес-релізі під назвою «Корона» компанія назвала своє творіння «об’єктом мистецтва». Поточний рекорд Гіннесса за найдорожчу монету, яку коли-небудь продавали на аукціоні, належить рідкісному американському «Подвійному орлу» 1933 року, який приніс $18,9 млн на Sotheby’s у Нью-Йорку в червні 2021 року.

Бізнесмен Санджив Мехта, який придбав права на Ост-Індську компанію в 2005 році, позує з інкрустованою діамантами монетою.

Бізнесмен Санджив Мехта, який придбав права на Ост-Індську компанію в 2005 році, позує з інкрустованою діамантами монетою.Ост-Індська компанія

Монета має діаметр понад 9,6 дюйма, що робить її ширшою за баскетбольний м’яч за правилами НБА, а її дизайн складається з майже дюжини 24-каратних золотих монет, вкладених у шари діамантів.

Центральна монета важить понад 2 фунти, тоді як менші монети навколо неї важать по 1 унції кожна і містять або портрети покійного монарха, або зображення чеснот, включаючи правду, справедливість і мужність.

З одного боку тисячі діамантів розташовані так, щоб нагадувати прапор Великобританії, а оправа зворотного боку була навіяна тіарами покійної королеви.

Ост-Індська компанія заявила, що її багатомільйонна оцінка частково пояснюється якістю матеріалів і процесом виготовлення, в якому брали участь ремісники та експерти з Великобританії, Індії, Сінгапуру, Німеччини та Шрі-Ланки.

Оригінальна Ост-Індська компанія діяла майже 300 років до свого розпуску в 1874 році. Бізнесмен індійського походження Санджив Мехта придбав права на назву — і супровідний герб — у 2005 році, а через п’ять років знову запустив її як бренд стилю життя.

На лицьовій стороні монети зображено 24-каратну золоту монету в центрі, вкриту діамантами, що нагадує прапор Великобританії.

На лицьовій стороні монети зображено 24-каратну золоту монету в центрі, вкриту діамантами, що нагадує прапор Великобританії.Надано Three Sixty

Згідно з веб-сайтом компанії, його сучасна реінкарнація продає предмети розкоші, включаючи ювелірні вироби, предмети домашнього вжитку та пам’ятні монети, які «захоплюють моменти історії, щоб їх могли зберегти сучасні ентузіасти та майбутні покоління».

Виробництво «Корони» тривало більше року, а це означає, що вона була в стадії до того, як королева Єлизавета померла в замку Балморал у Шотландії у вересні минулого року. Виготовлені в партнерстві з британською заморською територією Святої Єлени, дизайни монет були повністю схвалені урядом території, а також Її Величностю Королевою Єлизаветою II до її смерті в процесі, керованому Королівським домом і Королівським, церемоніальним і почесним відділом. (RCHU) в Міністерстві закордонних справ і у справах Співдружності.

У розмові Мехта сказав, що на вшанування королеви Єлизавети, яку він назвав «королевою Землі», не пошкодували жодних коштів.

«Середньостатистичний установник алмазів може встановити близько чотирьох каменів за годину», — сказав Мехта, чий сімейний бізнес займається алмазною промисловістю. «Отже, коли ви дивитеся на (приблизно) 6500 каменів на одній частині, це величезна кількість людино-годин».

«Данина пам’яті, яку ми віддаємо королеві, мала на меті не зрізати кути, а прославляти життя», – додав він.Петренко Ігор

Автор аналітичних статей та інтерв'ю про українську політику і культуру. Активний учасник Революції Гідності. Цікавиться новинною журналістикою та геополітикою. Зі Svoboda.ua з початку заснування.