Понедельник, 24 июня, 2024
За границей
07.09.2023

Шторм «Даніел» на півдні Європи забрав життя десятка людей (Фото)


Щонайменше вісім людей загинули, а кілька вважаються зниклими безвісти в Греції, Туреччині та Болгарії через проливні дощі та сильні повені на півдні Європи.

Повінь забрала життя щонайменше трьох людей у ​​материковій Греції, двох у північно-західній Туреччині та призвела до загибелі щонайменше трьох людей на чорноморському узбережжі Болгарії.

Найгірше ще не минуло, оскільки Греція, де випали особливо інтенсивні дощі, готується до нових повеней.

Рівень 2 із 3 попередження про сильні шторми було видано на середу для деяких районів Греції, із загрозами, включаючи проливні дощі та ймовірні торнадо.

Шторм, який національні метеорологічні служби південно-східної Європи офіційно назвали Даніель, у вівторок обрушився на країну кількамісячними дощами, затопивши будинки, підприємства та дороги.

У вівторок у прибережному портовому місті Волос, розташованому приблизно за 330 кілометрів (190 миль) на північ від Афін, випало приблизно в 10 разів більше опадів, ніж за місяць, приблизно 375 мм менш ніж за 14 годин, згідно з Європейською базою даних про сувору погоду.

Чоловік із парасолькою йде по затопленій дорозі у Волосі.

Чоловік із парасолькою йде по затопленій дорозі у Волосі.Луїза Гуліамакі/Reuters 

Від повені рятують людей і собак.

Від повені рятують людей і собак.Костас Манціаріс/Reuters

Негода забрала щонайменше три життя в країні. Останньою жертвою став чоловік у віці 80 років, якого знесла повінь поблизу міста Кардіца в центральній Греції.

У розмові з журналістами раніше в середу міністр цивільного захисту Греції Вассіліс Кікіліас заявив, що четверо людей вважаються зниклими безвісти в центральній Греції, частині країни, яка найбільше постраждала від шторму. Кікіліас назвав шторм «безпрецедентним явищем».

Кікіліас зазначив, що портове місто Волос все ще бореться з сильними дощами та наслідками повені у вівторок, яка пошкодила будівлі та автомобілі та спричинила обвалення доріг і мостів. Очікується, що шторм продовжиться в четвер, а порт Волос залишається неробочим, оскільки більша частина міста залишається без електрики.

Під час телевізійного брифінгу в середу метеоролог Дімітріс Зіакопулос, який працює в департаменті цивільного захисту уряду Греції, сказав, що кількість опадів «є величезною кількістю для грецьких записів і для більшості регіонів Європи». Грецькі метеорологи заявили, що кількість опадів перевищує звичайну кількість за рік.

Через повені в районі Пеліон, поблизу Волоса, обвалилися дороги. Мешканцям будинку престарілих у місті довелося переїхати після того, як частина будівлі обвалилася через дощі, повідомила в середу грецька громадська телекомпанія ERT.

Грецька пожежна служба евакуювала десятки мешканців, які опинилися в пастці повені в Пеліоні. Згідно зі спостереженнями метеорологічної служби Греції, протягом 24 годин у районі гори Пеліон у центральній Греції випало від 600 до 800 міліметрів опадів.

За даними поліції, рух транспорту заборонено в містах Трікала, Фарсала і Кардіца в центральній Греції.

Прем’єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс заявив, що країна зіткнулася з «абсолютно екстремальним погодним явищем», і закликав громадськість виконувати вказівки влади.

Повінь у Арнавуткеї, Башакшехірі та Кючукчекмедже в провінції Стамбул, Туреччина, 6 вересня 2023 року.

Повінь у Арнавуткеї, Башакшехірі та Кючукчекмедже в провінції Стамбул, Туреччина, 6 вересня 2023 року.Ugur Yildirim/dia ​​images/Getty Images

У Туреччині щонайменше двоє людей загинули в результаті повені в долині Ігнеада-Шішлі в районі Кіркларелі на північному заході країни, повідомляє Управління з питань стихійних лих і надзвичайних ситуацій Туреччини (AFAD).

За даними AFAD, шістьох людей вдалося врятувати, а четверо вважаються зниклими безвісти.

Сильна повінь також вразила чорноморське узбережжя Болгарії. Три смерті підтверджено в муніципалітеті Царево на півдні Болгарії, повідомляє в середу національне мовлення BNT. У Царево ще одна людина вважається зниклою безвісти.

Повінь у цьому районі зруйнувала інфраструктуру та пошкодила дороги та мости.

Уламки автомобіля та каравану в Царево, Болгарія, 6 вересня 2023 року після повені на узбережжі Чорного моря.

Уламки автомобіля та каравану в Царево, Болгарія, 6 вересня 2023 року після повені на узбережжі Чорного моря.Микола Дойчинов/AFP/Getty Images

Сильний дощ є результатом дуже сильної системи низького тиску. Центр шторму сповільнився до заходу Греції в Середземному морі, і, як очікується, протягом наступної доби випадуть сильні дощі в регіоні.

Шторм, схоже, перетворюється на тропічний циклон, відомий як « медикан ». Ці системи можуть створити небезпечні умови для Середземного моря та прибережних країн, подібні до тропічних штормів і ураганів в Атлантиці або тайфунів у Тихому океані.

Повінь завершує літо в Європі, яке характеризується екстремальною погодою, від хвиль спеки до руйнівних лісових пожеж . Вчені однозначно стверджують, що в міру того, як кліматична криза, спричинена діяльністю людини, прискориться, така екстремальна погода стане більш поширеною та суворішою.Коломієць Ганна

Випускниця Інституту журналістики КНУ ім. Т.Шевченка. До 2022 року працювала редакторкою стрічки новин в міжнародному інформаційному агентстві. Спеціалізується на висвітленні подій суспільно-політичної тематики, а також новинах міжнародної політики. В команді Svoboda.ua з січня 2023 року.