Четверг, 20 июня, 2024
За границей
08.09.2023

Мексику може очолити перша жінка-президент


Мексика, схоже, збирається обрати свою першу жінку-президента на виборах наступного року після того, як обидві провідні партії країни оприлюднили жінок-кандидатів.

Правляча партія Морена заявила в середу, що Клаудія Шейнбаум буде її кандидатом на загальних виборах 2024 року. Вона збирається протистояти сенатору Хочітлю Галвесу, якого в неділю висунула опозиційна коаліція.

Вони змагатимуться за заміну нинішнього лідера Андреса Мануеля Лопеса Обрадора, який має піти у відставку наступного року, оскільки закон Мексики забороняє президентам балотуватися на другий шестирічний термін.

Шейнбаум — колишній мер Мехіко, який довгий час вважався фаворитом на цю номінацію. Вона була офіційно названа вибором Морени після перемоги у внутрішньому опитуванні кандидата від партії.

Шейнбаум, який народився в Мехіко в 1962 році, має ступінь фізика та докторську ступінь у галузі енергетики.

У 2000 році, коли Обрадор був мером міста, вона була міністром навколишнього середовища Мехіко. Відтоді вона підтримувала тісні стосунки з лідером, що залишився, підтримуючи його в трьох політичних кампаніях на пост президента.

У 2018 році вона була обрана мером Мехіко.

Через чотири з половиною роки вона залишила цю посаду, щоб продовжити свої амбіції стати кандидатом у президенти від своєї партії, засновницею якої вона є.

Її головний суперник Гальвес був офіційно названий у неділю кандидатом від альянсу опозиційних партій «Frente Amplio Por Mexico», — оголосила Інституційно-революційна партія Мексики (PRI) у своєму акаунті X, раніше відомому як Twitter.

Сенатор Xóchitl Gálvez, кандидат від опозиції на президентських виборах у Мексиці 2024 року, виступає біля монумента Ангела Незалежності в Мехіко в неділю.

Сенатор Xóchitl Gálvez, кандидат від опозиції на президентських виборах у Мексиці 2024 року, виступає біля монумента Ангела Незалежності в Мехіко в неділю.Марко Угарте/AP

PRI є головною опозиційною партією до Морени. Коаліція «Frente Amplio Por Mexico» (Широкий фронт Мексики) складається з трьох опозиційних партій; Партія національної дії (PAN), Партія демократичної революції (PRD) і PRI. Гальвес є сенатором від PAN.

«Президент (Лопес Обрадор) хоче мене побити; він не збирається бити мене… Я смілива та далекоглядна жінка, тому це лише початок», – сказав Гальвес CNN en Español у липні.

Маючи скромний початок, Гальвес зміг вивчати комп’ютерну інженерію після отримання стипендії. Пізніше вона стала бізнес-леді.

З 2015 по 2018 рік вона працювала мером району Мігель Ідальго в Мехіко. У 2018 році вона отримала місце в Сенаті від PAN.

Це сталося в інший історичний момент, коли в середу Верховний суд Мексики постановив федерально декриміналізувати аборти, встановивши, що поточна заборона на процедуру є неконституційною.

«Перша палата Суду постановила, що правова система, яка передбачає покарання за аборти у Федеральному кримінальному кодексі, є неконституційною, оскільки вона порушує права людини жінок і людей, які мають здатність до вагітності», — йдеться у повідомленні Верховного суду в соціальних мережах.Мірошник В’ячеслав

Закінчив Київський національий університет культури і мистецтв. У журналістиці - з 2018 року. Працював спортивним оглядачем та займався публіцистикою. У послужному списку також робота на радіо і в друкованому журналі. Зі Svoboda.ua з 2020-го року.