Понедельник, 15 июля, 2024
Главные новости
11.09.2023

Зеленський відкидає компроміс із Путіним

Президент України Володимир Зеленський заявив, що смерть Євгена Пригожина – лідера російських найманців, чий літак розбився через кілька тижнів після того, як він очолив заколот проти військового керівництва Москви – показує, що відбувається, коли люди укладають угоди з російським лідером Володимиром Путіним.

Оскільки український контрнаступ триває вже четвертий місяць і поки що показує лише скромні успіхи, Зеленський сказав у інтерв’ю CNN, що відкидає припущення, що настав час домовитися про мир із Кремлем.

«Коли ти хочеш з кимось компромісу чи діалогу, з брехуном цього не зробиш», – сказав Володимир Зеленський.

За його словами, коли Путін зрозумів, що велика частина суспільства підтримує Пригожина, «він його вбив. Але перед тим, як він убив, він дав йому обіцянки, територію Білорусі (Білорусі), дав йому нові локації, питання Африки та бізнес, багато різних речей».

Драматична смерть лідера Вагнера , яка послідувала за короткочасним повстанням, яке загрожувало авторитету російського президента, була попередженням, до якого слід прислухатися, припустив Зеленський.

У той час як Сполучені Штати та інші ключові українські союзники продовжують постачати зброю Києву та наголошують, що умови для досягнення «справедливого та міцного» миру ще не створені, кілька світових лідерів, таких як бразильський Лула Да Сілва, заявили, що обов’язок України закінчити війну.

Як докази своєї позиції Зеленський навів інші країни, які зазнали нападу російських військових і продовжують бути ними частково окуповані.

«Чи бачили ви якийсь компроміс з боку Путіна в інших питаннях? З Грузією? З Молдовою?» – риторично запитав Зеленський.

Україна досягла поступових успіхів на півдні в умовах запеклих боїв з російськими військами, як свідчать дані з передової лінії.

Відео з геолокацією в п’ятницю показали пустку з ямами від снарядів, покинутими окопами та зруйнованою військовою технікою в районі між Роботиним, Вербовим і Новопрокопівкою — трикутником сіл, які є ключем для українців, щоб наблизитися до Токмака, важливого вузла російської оборони.

«Результат, який нам потрібен, ми маємо отримати свою землю», – сказав Зеленський. «І справа не в землі, а в людях, тому що заморожена війна — це не мир».

«Путін – він хоче забрати всю нашу країну, знищити всі наші родини, будинки. Бо якщо — розуміє — навіщо руйнувати? Він розуміє, що Україна ніколи не повернеться назад, не піде з нашої землі. Ми ніколи цього не зробимо. Тому він має нас убити», – додав він.

Він додав, що його діти в Україні, і що вони «дуже українські», і він «щасливий», що вони там, перш ніж продовжити припущення, що дивиться на майбутнє України оптимістично.

Зеленський протиставив юнацьку енергію дружини та дітей власному старінню: «Це покоління зробить Україну, я думаю, великою, тому що вони — вони дуже сильні з усіма своїми позиціями, з усіма своїми цінностями, з усім — ви знаєте, вони ти дуже вільний. І я такий щасливий. Тоді я… подивіться, як я вже сказав, я дивлюся в дзеркало. Я бачу іншу людину, старшу», – сказав він.

«Моя дружина… Вона хороша. Вона така сильна. Вона — з кожним днем ​​вона стає сильнішою, красивішою і молодшою. У неї багато енергії», — додав він.Петренко Ігор

Автор аналітичних статей та інтерв'ю про українську політику і культуру. Активний учасник Революції Гідності. Цікавиться новинною журналістикою та геополітикою. Зі Svoboda.ua з початку заснування.