Суббота, 20 апреля, 2024
Новости
11.09.2023

Інвесторам в Україну потрібні не низькі податки, а прозорі правила від держави — Кацуба

Щоб стати після війни центром інвестицій та економічного розвитку, Україна має в першу чергу зосередитися на розвитку фундаменту економічного зростання — збалансованої державної політики, верховенства права, кваліфікації робочої сили, системи безпеки. Про це у своїй колонці пише  підприємець Олександр Кацуба.

В України прийнято постійно шукати чудодійну пігулку, пише підприємець.  Найчастіше або у вигляді інвесторів, які чомусь просто так прийдуть і подарують Україні сотні мільярдів інвестицій, або у вигляді якоїсь галузі, яка буде фундаментом нашого економічного дива. До війни говорили про те, що Україна може стати ІТ чи аграрною наддержавою. Нещодавно на конференції відновлення у Лондоні презентували концепцію України як енергетичного хабу. Хтось у запалі популізму пропонує ледь не скасувати всі податки – і тоді розквітнемо.

Але див не буде. Сотні мільярдів інвестицій не йдуть туди, де немає умов. А жодна окрема галузь не зможе витягти нашу економіку. Жодна з країн, яка залучає найбільше інвестицій відносно розміру ВВП – Чилі, Швеція, Польща, Австралія, Канада – не відрізняється низькими податками. Жодна з країн, яка здійснила доведено успішний економічний прорив – Південна Корея, Тайвань, Польща – не зробили цього без інвестицій в освіту і технологічну економіку. Жодна з країн не стала успішною без інституційних реформ. І нас чекає такий саме шлях, без простих рішень.

Ми маємо, в першу чергу, позбутися ілюзій. Щоб Україна стала економічно успішною державою, нам доведеться виконати дуже кропітку роботу з кожним компонентом економічного розвитку, пише Кацуба.

Олександр Кацуба — український підприємець, експерт у сфері енергетики, власник компанії АЛЬФА ГАЗ.Петренко Ігор

Автор аналітичних статей та інтерв'ю про українську політику і культуру. Активний учасник Революції Гідності. Цікавиться новинною журналістикою та геополітикою. Зі Svoboda.ua з початку заснування.